Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z cyklu : „ Wykłady profesora Miodka – Słownik współczesnej polszczyzny ” by Werner.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z cyklu : „ Wykłady profesora Miodka – Słownik współczesnej polszczyzny ” by Werner."— Zapis prezentacji:

1

2 Z cyklu : „ Wykłady profesora Miodka – Słownik współczesnej polszczyzny ” by Werner

3 TEST ZE WSPÓŁCZESNEJ POLSZCZYZNY MOŻLIWE, ŻE NIEDŁUGO NIE BĘDZIEMY W STANIE POROZUMIEĆ SIĘ Z MŁODYM POKOLENIEM, POSŁUGUJĄCYM SIĘ SLANGIEM – NOWOMOWĄ. ABY TEGO UNIKNĄĆ ZAPOZNAJ SIĘ Z TEKSTEM, MOŻESZ KORZYSTAĆ Z PODPOWIEDZI, TŁUMACZĄCYCH SŁOWA Z POLSKIEGO NA… POLSKI.

4 TŁUMACZ W PORZO, JARZE O CO BIEGA W PORZO, JARZE O CO BIEGA

5 Pędzę samochodem niczym ci sympatyczni mężczyźni, gustujący w głośnym słuchaniu rytmicznej muzyki w trakcie jazdy, z kolegą, z racji wzrostu predystynowanym raczej do uprawiania ping-ponga niż koszykówki.

6 Nagle lookam, a tu śmiga dojara, szmaty ma cool, aż widać jej majty z uzdą. Koleś szybko zlepił bałwana i zasuwa : „ Ściemniamy ? „. Nie chciałem, bo z niego przygas i zawsze trzodę robi. No widać, że to blachara a moja bryczka to trabant po tuningu. Nie będę kręcić wiochy. Po co ten kwas. TŁUMACZ JARZE O CO BIEGA JARZE O CO BIEGA

7 ... Wtem ujrzałem idącą ulicą kobietę z obfitym biustem. Jest elegancko ubrana – i co nie umyka naszej uwadze – nosi stringi. Kolega natychmiast zażył dawkę niedozwolonej prawnie białej substancji i proponuje, byśmy nawiązali z kobietą bliższą znajomość. Nie zgadzam się, bo kolega jest mało błyskotliwy i często zachowuje się w sposób daleki od dobrych manier. Poza tym, kobieta wyraźnie należy do tych, którym można zaimponować wyłącznie efektownym samochodem, a mój to tylko nieco ulepszony trabant. Nie chcę niekulturalnych akcentów. Mogłoby dojść do nieprzyjemnego incydentu. Porównaj z oryginalnym tekstem Porównaj z oryginalnym tekstem

8

9 NO TO POZDRO – NA RA Made by P.Werner Tłumaczenie tekstu z polskiego na polski na podstawie artykułu B. Chacińskiego „Blachara”, GW.


Pobierz ppt "Z cyklu : „ Wykłady profesora Miodka – Słownik współczesnej polszczyzny ” by Werner."

Podobne prezentacje


Reklamy Google