Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Trudne słowo ekologia" Autorka: Jessica Ginda Klasa 5a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Trudne słowo ekologia" Autorka: Jessica Ginda Klasa 5a."— Zapis prezentacji:

1 "Trudne słowo ekologia" Autorka: Jessica Ginda Klasa 5a

2 Co to znaczy ekologia? Słysząc słowo ekologia, wiemy, o co chodzi, ale gdy bardziej zagłębimy się w ten temat, nie potrafimy tego słowa zdefiniować. Otóż ekologia to nauka o funkcjonowaniu przyrody, zależnościach między organizmami a środowiskiem. Ekolog dzięki przeprowadzonym badaniom i obserwacjom potrafi odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań, np.: Skąd biorą się komary? lub, Co biedronka zjada najchętniej?.

3 Wrzucaj śmieci do śmietnika, bo papierek sam nie znika. Warto sprzątać naszą planetę. Dzięki temu inne organizmy będą mogły bezpiecznie i spokojnie żyć. Warto sprząta

4 Kto śmieci segreguje ten środowisko ratuje. Ludzie tak jak zwierzęta lubią mieć czysto

5 Torebka foliowa jest już niemodna, materiałowa bardziej wygodna Torebka foliowa łatwo się psuje, natomiast materiałowa długo wytrzymuje.

6 Światło oszczędzać to ważna rzecz, niech duże rachunki idą precz Dobrze jest oszczędzać światło, dzięki temu rachunki nie są takie duże.

7 Drzewa, krzewy oddychają szanuj je bo tlen dają

8 Każde zwierzę na szacunek zasługuje i godnego traktowania oczekuje Trzeba szanować każde zwierzę.

9 Zakręcaj wodę mój przyjacielu, bo wody jest mało, a chętnych na nią wielu Warto zakręcać wodę. Jest mniej rachunków wtedy do zapłacenia.

10 Świat warzyw i owoców jest bardzo kolorowy, jedz je często, a będziesz zdrowy Warzywa i owoce są bardzo zdrowe ponieważ zawierają dużo witamin.

11 Sport to zdrowie dobra kondycja ci o tym powie Jak się uprawia sport potrafi się np.. szybko biegać i mieć dobrą kondycję.

12 Spacer i rower lepszy niż samochód, korzysta zdrowie i przyroda wokół Lepiej jest trochę pobiegać lub pojeździć na rowerze niż wszędzie jeździć samochodem.

13 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt ""Trudne słowo ekologia" Autorka: Jessica Ginda Klasa 5a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google