Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA KOŁA NAUKOWEGO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA KOŁA NAUKOWEGO"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA KOŁA NAUKOWEGO

2 Tak to się zaczęło… 27 marca 2013 roku Koło Naukowe Hydrogenium oficjalnie rozpoczęło działalność przy Katedrze Energetyki Wodorowej.  Koło powstało z inicjatywy studentów Wydziału Energetyki i Paliw oraz pracowników Katedry i aktualnie liczy 31 członków Opiekunem koła jest: prof. dr hab. inż. Janina Molenda Przewodniczącą koła jest: Aleksandra Chamczyk, a jej zastępcą Tomasz Jerominek (studenci trzeciego roku Energetyki)

3 Profil działalności Ogniwa Li-ion batteries
Stałotlenkowe ogniwa paliwowe Materiały odwracalnie magazynujące tlen Ogniwa elektrochromowe Nadprzewodniki wysokotemperaturowe Studenci pod wodzą swoich opiekunów (pracowników, doktorantów w katedrze) spotykają się w laboratorium i pracują nad projektowaniem nowych funkcjonalnych materiałów dla nowoczesnych technologii energetycznych oraz konstruują i testują ogniwa litowe, elektrochromowe oraz ogniwa paliwowe SOFC

4 Szkoła jesienna koła W październiku 2013 roku dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych mieliśmy okazję uczestniczyć w jednodniowej jesiennej szkole koła. Wraz z opiekunami byliśmy w Jerzmanowicach gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Jaskinię Nietoperzową i słuchaliśmy ciekawych historii i legend związanych z okolicą. Po wędrówce spotkaliśmy się w karczmie, gdzie przy obiedzie rozmawialiśmy o sprawach bieżących koła oraz wysłuchaliśmy kilku referatów naukowych.

5

6 Grant rektorski www.kew.agh.edu.pl
Osiągnięcia naukowe Katedry Energetyki Wodorowej i wspólna praca w Kole Naukowym Hydrogenium zainspirowały nas do zorganizowania wydarzenia, mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Krakowa. Wydarzenie pod nazwą „KRAKÓW – STOP EMISJI – ELEKTRYCZNA KOMUNIKACJA MIEJSKA” , na które już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się 23 maja na terenie AGH. Koło Naukowe Hydrogenium zaprezentuje szerokie obszary zastosowania ogniw Li-ion batteries w życiu codziennym. Tematyka spotkania w dużej mierze poruszać będzie problematykę zanieczyszczenia powietrza w aglomeracjach miejskich i rozwiązania, jakie niesie ze sobą w tym względzie elektryczne zasilanie pojazdów miejskich. Goście z całej Polski, członkowie kadry akademickiej oraz branży przemysłowej, opowiedzą w oparciu o własne doświadczenia jaka przyszłość czeka technologię odwracalnych ogniw litowych. 

7

8 Konferencja Studenckich Kół Naukowych 2014
W tym roku po raz pierwszy mamy okazję uczestniczyć w Sesji Kół naukowych Studenci z Hydrogenium wygłoszą w sekcji ceramiki i inżynierii materiałowej 5 referatów, obejmujących różne obszary działalności koła takie jak: Ogniwa litowe Ogniwa sodowe Ogniwa paliwowe Więcej informacji o działalności Koła Hydrogenium na stronie internetowej


Pobierz ppt "PREZENTACJA KOŁA NAUKOWEGO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google