Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Studenckiego Koła Matematyków AGH Wydział Matematyki Stosowanej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Studenckiego Koła Matematyków AGH Wydział Matematyki Stosowanej."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Studenckiego Koła Matematyków AGH Wydział Matematyki Stosowanej

2 Początek działalności Studenckie Koło Matematyków AGH powstało w kwietniu 2005 roku z inicjatywy grupy studentów drugiego roku. W statucie Koła zapisano, że głównym jego celem jest rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim.

3 SKM na codzień Spotykamy się co tydzień na zajęciach w formie seminarium, gdzie pogłębiamy wiedzę dotyczącą różnych zagadnień matematycznych. Do tej pory były to np.: Historia liczb Matematyka w biologii Topologia Programowanie w języku Java

4 Czym się zajmujemy? Oprócz cotygodniowych seminariów, organizujemy wykłady gości spoza naszego koła.

5 Działalność SKM na zewnątrz Oprócz działalności naukowej, nasze koło aktywnie angażuje się w życie uczelni oraz wydziału, poprzez udział w różnych wydarzeniach.

6 Festiwal Nauki Co roku aktywnie uczestniczymy w Festiwalu Nauki w Krakowie

7 Sesje studenckie Współorganizujemy Międzyuczelniane Studenckie Sesje Naukowe (średnio 2 w roku)

8 6 Europejski Kongres Matematyki W 2012 roku pomagaliśmy przy organizacji sesji tematycznych w ramach 6 Europejskiego Kongresu Matematyki, które odbywały się na AGH.

9 Udział w konferencjach Członkowie naszego koła uczestniczą w różnych konferencjach i warsztatach organizowanych przez inne uczelnie. Np.: Międzynarodowe Warsztaty dla Młodych Matematyków organizowane przez Uniwersytet Jagielloński Międzyuczelniany Obóz Matematyczny Wisełka organizowany przez Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Szczecińskiego

10 Udział w konferencjach Toruńska Letnia Szkoła Matematyki organizowana przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

11 Kontakt Adres: Wydział Matematyki Stosowanej Akademia Górniczo-Hutnicza Budynek B7, pokój nr 33 ul. Czarnowiejska 70 30-059 Kraków Strona www: www.skm.ewms.pl E-mail: skmagh@gmail.com


Pobierz ppt "Prezentacja Studenckiego Koła Matematyków AGH Wydział Matematyki Stosowanej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google