Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat wierszy Jana Brzechwy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat wierszy Jana Brzechwy"— Zapis prezentacji:

1 Świat wierszy Jana Brzechwy
Źródło: janbrzechwa.w.interia.pl WebQuest przeznaczony dla uczniów klasy I-III szkoły podstawowej Autor: Beata Łukawska

2 Spis treści Wprowadzenia Zadania Proces Źródła Ewaluacja
Podsumowanie -konkluzja Źródło: marchewkowo-wisniowo.pinger.pl

3 Wprowadzenie Zadanie przeznaczone dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Udacie w podróż do krainy pełnej przygód, w której znajdziecie wiele wspaniałych wierszy Jana Brzechwy, które nie tylko uczą, ale przede wszystkim bawią. Czekają na was ciekawe zadania i wspaniała zabawa.

4 Zadania Waszym zadaniem będzie ciekawe zaprezentowanie wybranego przez grupę wiersza Jana Brzechwy W tym celu podzielicie się losowo na trzy 4- osobowe zespoły. Każdy zespół to grupa Małych Artystów

5 Proces Zadania dla każdego zespołu:
wykonać ilustrację do wybranego wiersza Jana Brzechwy używając ciekawych materiałów, format pracy A3, technika dowolna, ciekawie zaprezentować wybrany wiersz – liczę na waszą pomysłowość. Zwróćcie uwagę na sposób recytacji i grę aktorską. Pomysły do zrealizowania zadania znajdziecie w punkcie - Źródła zaprojektować kostiumy dla aktorów, zgromadzić potrzebne rekwizyty. Na wykonanie zadania macie 2 tygodnie. Każda zespół wybierze lidera, który będzie mnie informował o postępach w wykonaniu zadania. Wszyscy członkowie zespołu biorą udział w inscenizacji.

6 Źródła Książki: „Brzechwa dzieciom” Jan Brzechwa
Książki: „Brzechwa dzieciom” Jan Brzechwa „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” Jan Brzechwa „Robótki z papieru i tektury” Ursula Baff, Jutta Maier Możecie również skorzystać z innych źródeł, do których udało ci się dotrzeć.

7 Ewaluacja Prace każdej z grup zostaną ocenione przyznaniem
Ilość punktów za zadanie 6-5 pkt 4-3 pkt 2-0 Zaangażowanie Bardzo dobra współpraca w zespole Dobra współpraca w zespole Słaba współpraca w zespole Wykonanie ilustracji Pomysłowe i estetyczne wykonanie ilustracji Estetyczne wykonanie ilustracji Niestaranne wykonanie ilustracji Przedstawienie inscenizacji Pomysłowe przedstawienie treści wiersza Prawidłowe przedstawienie treści wiersza Słabe opanowanie pamięciowe utworu Wykonanie kostiumów Pomysłowe wykonanie kostiumów Staranne wykonanie kostiumów Niedbałe wykonanie kostiumów lub ich brak Prace każdej z grup zostaną ocenione przyznaniem Złotej maski – 20 punktów, Srebrnej maski – 9 punktów, Bursztynowej maski – 0 punktów.

8 Podsumowanie - konkluzja
Zaangażowanie w przygotowanie i wykonanie przydzielonych zadań poszerzyło waszą wiedzę na temat twórczości Jana Brzechwy. Nauczyliście się występować na forum klasy. Wykazaliście się pomysłowością przy tworzeniu ilustracji i pracy nad inscenizacją. Wykonaliście postawione przed wami zadania. „Dzieci! - dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie.” Janusz Korczak


Pobierz ppt "Świat wierszy Jana Brzechwy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google