Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Czy będziesz uprzejma przychodzić tu przez piętnaście dni? 2. Idź na klęczkach do groty ucałować ziemię na znak pokuty za grzeszników! 3. Nie obiecuję.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Czy będziesz uprzejma przychodzić tu przez piętnaście dni? 2. Idź na klęczkach do groty ucałować ziemię na znak pokuty za grzeszników! 3. Nie obiecuję."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Czy będziesz uprzejma przychodzić tu przez piętnaście dni? 2. Idź na klęczkach do groty ucałować ziemię na znak pokuty za grzeszników! 3. Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym. 4. Pokutujcie i módlcie się o nawrócenie grzeszników. 5. Idź do źródła, napij się z niego i umyj twarz. 6. Powiedz księżom, by wzniesiono tu kaplicę i przychodzono z procesją. 7. Jestem Niepokalane Poczęcie.

3 1. Ubłagała matkę, aby pozwoliła jej przychodzić do groty. 2. Poszła na kolanach do groty i ucałowała ziemię na znak pokuty. 3. Przyjmowała z pokorą przykrości ze strony otoczenia, mówiąc, że Maryja nie obiecywała jej szczęścia w tym życiu, lecz w innym. 4. Wskazała miejsce, z którego wypłynęła woda. 5. Przekazała słowa Maryi księdzu proboszczowi.

4 1. Widząc klęczącą Bernadettę, towarzyszki nazwały ją „głupią dewotką”. 2. Matka skrzyczała Bernadettę i zakazała jej chodzenia do groty. 3. Miejscowy lekarz postanowił ją zbadać, by „zdemaskować oszustwo”. 4. Ksiądz proboszcz nie uwierzył w prawdziwość objawień. 5. Była przesłuchiwana i zastraszana przez komisarza policji, który chciał udowodnić, że Bernadetta kłamie. 6. W lokalnych czasopismach ukazały się artykuły pełne kpin.

5 Ciało Świętej Bernadetty w sarkofagu


Pobierz ppt "1. Czy będziesz uprzejma przychodzić tu przez piętnaście dni? 2. Idź na klęczkach do groty ucałować ziemię na znak pokuty za grzeszników! 3. Nie obiecuję."

Podobne prezentacje


Reklamy Google