Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uwaga: 1. Ta prezentacja w Power Poincie nie jest tym, czym są inne pliki PPS, jakich pewnie już wiele dostałeś przez Internet. 2. Przy jej pomocy pragniemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uwaga: 1. Ta prezentacja w Power Poincie nie jest tym, czym są inne pliki PPS, jakich pewnie już wiele dostałeś przez Internet. 2. Przy jej pomocy pragniemy."— Zapis prezentacji:

1 Uwaga: 1. Ta prezentacja w Power Poincie nie jest tym, czym są inne pliki PPS, jakich pewnie już wiele dostałeś przez Internet. 2. Przy jej pomocy pragniemy zrobić dla Ciebie coś dobrego. Ta informacja będzie Ci się podobała. 3. Włącz dźwięk w swoim komputerze. 4. Prezentacja trwa tylko cztery minuty. Poświęć jej ten czas, a nie będziesz żałował. 5. Zapamiętaj sobie dzisiejszą datę i zwróć uwagę na to, jakie łaski otrzymałeś.

2

3 Wróćmy do roku 1830.

4 Paryż, 27 listopada 1830 r.

5

6

7

8 Na Rue du Bac pod numerem 140 znajduje się klasztor.

9 Tutaj wydarzyło się coś nadzwyczajnego.

10 Matka Boża objawiła się skromnej, religijnej kobiecie i powiedziała:

11 „Wszyscy ludzie, którzy noszą na szyi Cudowny Medalik, dostapią wielkich łask.“ „Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością.“

12 Osobą, która otrzymała to przesłanie z nieba, była nowicjuszka Katarzyna Labouré.

13 Jej ciało zachowało się nienaruszone i spoczywa, pod szkłem, w Kaplicy Objawień na Rue du Bac 140 w Paryżu.

14 Jakie znaczenie ma ten medalik
Jakie znaczenie ma ten medalik? Czy istnieje medalik, który mieści w sobie tak wielką obietnicę Maryi Panny?

15 Tak, to Cudowny Medalik Najświętszej Maryi Panny, Łaski Pełnej.

16 Matka Boża rzekła: „Wszyscy ludzie, którzy noszą na szyi Cudowny Medalik, dostąpią wielkich łask.“ Dziewica Maryja nie powiedziała: „Jedni doznają łaski, a inni nie“. Powiedziała wyraźnie, że wszyscy otrzymają łaskę. Przyrzekła również, że „łaski będą obfite.“

17 Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o znaczeniu Cudownego Medalika
Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o znaczeniu Cudownego Medalika? Jeśli tak, zobacz dalszą część tej prezentacji.

18 Awers Cudownego Medalika

19 Dziewica Maryja stoi na kuli ziemskiej
Dziewica Maryja stoi na kuli ziemskiej. Oznacza to, że Matka Boża jest nie tylko naszą Matką Niebieską, lecz także Królową Ziemi i całego Wszechświata. Miażdży ona swoimi stopami węża. Wąż symbolizuje szatana, który usiłuje nakłaniać ludzi, aby czynili zło, które zaprowadzi ich do piekła.

20 Madonna ma moc nieporównywalnie silniejszą od szatana
Madonna ma moc nieporównywalnie silniejszą od szatana. Matka Boża chroni wszystkie swoje dzieci, które modlą się do niej z ufnością.

21 Na palcach nosi pierścienie z drogimi kamieniami
Na palcach nosi pierścienie z drogimi kamieniami. Z kamieni we wszystkie strony promieniuje światło, oznaczające łąskę, jaką Matka Boża obdarza wszystkich, którzy ją o nią proszą. Aa pytanie Katarzyny Labouré, dlaczego niektóre kamienie nie świecą, Matka Boża odpowiedziała: „To łaski, które chętnie rozdam, o które jednak ludzie mnie nie proszą.“

22 Rok 1830 jest rokiem objawień Najświętszej Maryi Panny, w którym objawiła medalik Katarzynie Labouré. Było to późnym popołudniem 27 listopada.

23 W otoku medalika czytamy zdanie: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.“ Najświętsza Maryja Panna pragnęła, by ta krótka modlitwa widniała na Medaliku, po to, żeby ludzie ją często powtarzali.

24 Rewers Cudownego Medalika

25 Na rewersie Cudownego Medalika widoczne jest duże „M“, pierwsza litera imienia Maryja, nad którą wznosi się krzyż. U stóp krzyża cierpiąca Maryja pokazuje nam, jak zjednoczyć się w cierpieniu z Jezusem. Wokół znajduje się dwanaście gwiazd. Jako Królowa Nieba i Ziemi Madonna nosi koronę z dwunastu gwiazd, która symbolizuje jej moc nad wszelkim Stworzeniem. Otrzymuje wszystko to, o co prosi Boga.

26 Serca Jezusa i Maryi znajdują się obok siebie
Serca Jezusa i Maryi znajdują się obok siebie. Wznoszą się z nich dwa małe promienie, oznaczające, że serca te płoną miłością do nas. Serce Jezusa, które znajduje się po lewej stronie, otacza korona cierniowa, a z otwartej rany płynie krew. To nasze grzechy i złe uczynki, które przysparzają Jezusowemu sercu cierpienia.

27 Zprawej strony znajduje się serce Maryi
Zprawej strony znajduje się serce Maryi. Jest ono przebite mieczem na znak bólu, jakiego doznawała dla nas podczas Męki swego syna. Swoje cierpienia złożyła w ofierze wraz z cierpieniami Jezusa, abyśmy mogli pójść do nieba.

28 Po śmierci Świętej Katarzyny w 1876 roku rozdano już ponad milion Medalików. Dzięki licznym świadectwom nawróceń, uzdrowień i ochrony przed niebezpieczeństwami medalik ten szybko stał się znany pod nazwą „Cudownego Medalika“.

29 A Ty. Czy masz już Cudowny Medalik
A Ty? Czy masz już Cudowny Medalik? Czy otrzymałeś już błogosławieństwo przyobiecane przez Najświętszą Maryję Pannę?

30 Kliknij na jedną z poniższych opcji:
Mam już Cudowny Medalik! Nie mam jeszcze Cudownego Medalika! Chciałbym dostąpić łaski Matki Bożej

31 Kliknij tutaj, aby zamówić Medalik
Tak otrzymasz Cudowny Medalik pocztą i dodatkowo łaskę Najświętszej Maryi Panny: dzięki zapaleniu świecy na 30 dni w Oratorium Cudownego Medalika Kliknij tutaj, aby zamówić Medalik

32 Wyślij ten plik swoim przyjaciołom i krewnym, którzy potrzebują łaski.
Warto przekazać dalej błogosławieństwo „Cudownego Medalika“. Rozpowszechniamy obietnicę Dziewicy Maryi, a nie przesądy czy rzeczy dzielące nas od Boga. Pomyśl przede wszystkim o tych, którzy cierpią - którzy są chorzy na ciele i duszy.

33 Odwiedź Oratorium Cudownego Medalika i zapal świecę w swojej intencji.
O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Odwiedź Oratorium Cudownego Medalika i zapal świecę w swojej intencji. Poleć Oratorium Cudownego Medalika przyjaciołom, znajomym i krewnym. W tym celu kliknij TUTAJ apenas busquem conhecimento


Pobierz ppt "Uwaga: 1. Ta prezentacja w Power Poincie nie jest tym, czym są inne pliki PPS, jakich pewnie już wiele dostałeś przez Internet. 2. Przy jej pomocy pragniemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google