Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Różaniec – dlaczego warto go odmawiać?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Różaniec – dlaczego warto go odmawiać?"— Zapis prezentacji:

1 Różaniec – dlaczego warto go odmawiać?
Kasia kuczewska kl. 5

2 Objawienia Maryjne (1) Gietrzwałd (woj. Warmińsko-mazurskie)  – Maryja ukazuje się dwóm dziewczynkom: Justynie i Barbarze. Wielokrotnie wyrażała Ona życzenie modlitwy „na paciorkach”. Podczas ostatniego z objawień – 16 września 1877 roku – raz jeszcze powtórzyła słowa: „Odmawiajcie gorliwie różaniec”.

3 Objawienia Maryjne (2) Fatima (Portugalia) –1917 – Maryja 6-krotnie ukazuje się trzem pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. „Ofiarujcie się Bogu, wyraźcie zgodę na wszystkie cierpienia, jakimi zechce was doświadczyć jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest znieważany, i jako przebłaganie za nawrócenie grzeszników. Odmawiajcie codziennie różaniec za pokój dla świata i koniec wojny” – wzywa Maryja.

4 Bł. Jan Paweł II kochał modlitwę różańcową
"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. (…) Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

5 Odmawiajcie różaniec Pan Bóg po to stworzył różaniec, żeby się nim modlić do Niego i do Maryi. Dzięki modlitwie różańcowej można otrzymać wiele łask np. zdrowie, miłość, rodzinę i dobre serce. Kasia Kuczewska


Pobierz ppt "Różaniec – dlaczego warto go odmawiać?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google