Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt: Maks Juszczak - Va. Oficjalna piłka mistrzostw świata w Brazylii 2014 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt: Maks Juszczak - Va. Oficjalna piłka mistrzostw świata w Brazylii 2014 r."— Zapis prezentacji:

1 Projekt: Maks Juszczak - Va

2 Oficjalna piłka mistrzostw świata w Brazylii 2014 r.

3 FULECO Oficjalna maskotka mistrzostw świata w Brazylii. Fuleco jest pancernikiem!!!

4

5 Areny mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii.

6 Stadion Maracanã w Brazylii w Rio de Janeiro – kiedyś największy stadion piłkarski świata mogący pomieścić do około 200 tysięcy widzów. Zbudowany w latach 1948-1950. Aktualnie po wielu modernizacjach jego pojemność wynosi 78 838 miejsc. MARACANA W 1950 ROKU MARACANA W 2014 ROKU

7 Wielofunkcyjny stadion w Brasílii, Stadion służy nie tylko piłkarzom, swoje miejsce znajdują także kluby judo, capoeira, gimnastyki i tańca. Poza tym znajduje się tu również zakład odnowy fizjologicznej, restauracja i sale wykładowe. Na stadion po przebudowie może wejść 72 888 tysięcy kibiców.

8 Estadio mineiro Estádio Mineirão – stadion piłkarski w Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazylia, na którym swoje mecze rozgrywa klub Atlético Mineiro i Cruzeiro EC. Stadion znajduje się w dzielnicy Pampulha. Może pomieścić 62 170 tysięcy kibiców.

9 Aktualnie budowany stadion piłkarski w São Paulo. Po wybudowaniu będzie na nim grała drużyna Corinthians, która do tej pory grała na Estádio do Pacaembu. Arena po wybudowaniu będzie mogła pomieścić 48 234 tysięcy ludzi.

10 Stadion piłkarski w Recife, w Brazylii. Może pomieścić 46 154 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Náutico Recife, którzy poprzednio występowali na Estádio dos Aflitos. Itaipava Arena Pernambuco

11 ESTADIO BEIRA-RIO Estadio Beira-Rio – stadion piłkarski w Porto Alegre, na którym swoje mecze rozgrywa klub Sport Club Internacional. Swoją oficjalną nazwę zawdzięcza imieniu portugalskiego inżyniera, nadzorującego budowę przez kilka lat, który zmarł jednak przed inauguracją. Estadio Beira-Rio stanął w miejscu stadionu zwanego Estádio dos Eucaliptos. Pojemność stadionu – 58 306 miejsc.

12 Itaipava Arena Fonte Nova Stadion piłkarski w Salvadorze, w Brazylii. Może pomieścić 56 500 widzów. Stadion posiada w pełni zadaszone, trzy poziomowe trybuny. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubów Bahia Salvador i Vitória Salvador. Obiekt powstał w miejscu starego Estádio Octávio Mangabeira. Budowa nowej areny rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku. Stadion był jedną z aren piłkarskiego Pucharu Konfederacji 2013, będzie także gościł część spotkań Mistrzostw Świata 2014.

13 Stadion piłkarski znajdujący się w Kurytyba w Brazylii, mogący pomieścić 43 981 tysięcy kibiców. Na tej arenie odbędą się wszystkie 4 mecze fazy grupowej.

14 Stadion piłkarski w mieście Cuiabá, w Brazylii. Obiekt będzie jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata 2014. Budowa nowej areny rozpoczęła się w 2010 roku, a otwarcie ma nastąpić przed Mistrzostwami Świata 2014. Pojemność obiektu ma wynieść 42 500 widzów, ale po turnieju zostanie zredukowana do 28 000 (zlikwidowane zostaną górne rzędy trybun za bramkami). Arena Pantanal

15 Stadion piłkarski w Natal, Rio Grande do Norte, w Brazylii, na którym swoje mecze rozgrywają kluby Alecrim Natal i América Natal. Obiekt będzie jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata 2014. Arena das Dunas

16 ARENA AMAZONIA Stadion piłkarski w Manaus, Amazonas, w Brazylii, na którym swoje mecze rozgrywają kluby America, Nacional i Atletico Rio Negre. Obiekt będzie jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata 2014.Stadion ten może pomieścić 42 374 tysiące kibiców i mieszkańców Amazonii.

17 To już wszystko….zapraszam do oglądania Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014r. STARTUJEMY 12 CZERWCA MECZEM BRAZYLIA – CHORWACJA!!!


Pobierz ppt "Projekt: Maks Juszczak - Va. Oficjalna piłka mistrzostw świata w Brazylii 2014 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google