Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wymiana polsko-niemiecka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wymiana polsko-niemiecka"— Zapis prezentacji:

1 Wymiana polsko-niemiecka
W roku szkolnym 2013/14

2 WYMIANA W dniach od r., w naszej szkole odbyła się wymiana uczniowska między Gimnazjum nr 13 oraz partnerską szkołą w Fürstenwalde (Niemcy). Podczas wymiany uczniowie z naszej szkoły szlifowali swe zdolności z języka niemieckiego, natomiast uczniowie z Niemiec mieli okazję poznać język polski, czyli nasz język ojczysty. Oprócz nauki nie zabrakło zwiedzania Gorzowa, wyjazdu do Poznania, a także wspaniałej zabawy.

3 FüRSTENWALDE Fürstenwalde, gdzie znajduje się szkoła, z którą odbyliśmy wymianę, to średniej wielkości miejscowość położona ok. 65km od Berlina i 132km od Gorzowa. Jest to miasto założone w XIII wieku, a obecnie mieszka w nim 32,5 tysięcy ludzi. Centrum miasta

4 DZIEŃ 1 Goście do naszej szkoły przybyli punktualnie ok. godziny Każdy z opiekunów nie mógł się doczekać poznania swojego podopiecznego. Po oficjalnym powitaniu uczniowie zabrali swoich gości do domu, a następnie na zwiedzanie Gorzowa i okolic.

5 DZIEŃ 2 Drugiego dnia uczniowie ze szkoły niemieckiej oraz z naszego gimnazjum przygotowali specjalny program artystyczny w języku niemieckim. Nie zabrakło w nim skeczy, dialogów czy piosenek w języku niemieckim. Wszystkim bardzo spodobało się przedstawienie.

6 Po udanych występach artystycznych naszych uczniów, uczestnicy wymiany wzięli udział w warsztatach artystycznych na temat miast partnerskich, które odbyły się w czytelni szkolnej. Za pomocą przygotowanych wcześniej materiałów uczniowie przygotowali przepiękne plakaty prezentujące swoje miasta. Każda grupa została nagrodzona drobnymi nagrodami.

7

8 Trzeciego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania
Trzeciego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Zwiedziliśmy tam takie miejsca jak Stary Rynek, gdzie o godzinie stojąc pod ratuszem oglądaliśmy dwa słynne trykające się koziołki. Odwiedziliśmy również Farę Poznańską. Następnie każdy miał wolny czas na zakup pamiątek oraz spacer po Starym Rynku Poznania. Poznańskie koziołki Stary Rynek w Poznaniu

9 KONIEC WYMIANY Dnia 4 – ostatniego odbyło się oficjalne pożegnanie gości oraz podsumowanie projektu. Nie zapomnieliśmy zrobić sobie grupowego zdjęcia. Rozstanie niestety nie obyło się bez łez. Spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

10 Prezentację przygotowali:
Julia Worach, kl. 3B Maciej Rymar, kl. 3B Podziękowania za udostępnienie zdjęć: p. Anna Smorawińska p. Iwona Konecka


Pobierz ppt "Wymiana polsko-niemiecka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google