Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE"— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE
Czy aby na pewno uczniowie nie mają tu nic do powiedzenia?

2 Często mówi się, że uczniowie nie mają w szkole na nic wpływu
Często mówi się, że uczniowie nie mają w szkole na nic wpływu. Przychodzą, uczestniczą w lekcjach, wracają do domu...nie angażują się w działalność pozalekcyjną, bo sądzą, że i tak nie mają tutaj nic do gadania. Przecież nauczyciele i dyrekcja ostatecznie podejmą wszystkie decyzje i zaplanują każde wydarzenie tak, żeby im było najwygodniej zastanówmy się...czy naprawdę tak jest?

3 Żeby zaradzić sytuacjom przedstawionym w poprzednim slajdzie, w naszej szkole corocznie powoływany jest zarząd Samorządu Uczniowskiego, który dba o prawo uczniów do swoich własnych poglądów i wyrażania własnego zdania. Samorząd czuwa także nad tym, żeby nauczyciele i dyrekcja brali pod uwagę zdania i poglądy młodzieży; nie dyskryminowali ich i nie ignorowali.

4 CZŁONKIEM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO STAJEMY SIĘ AUTOMATYCZNIE W CHWILI PRZYJĘCIA DO SZKOŁY.

5 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Skład Samorządu Uczniowskiego powoływany jest poprzez demokratyczne wybory, w których każdy uczeń naszej szkoły może oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Wraz z początkiem roku szkolnego kandydaci rozpoczynają swoje kampanie, które mają na celu zyskanie przychylności wyborców.

6

7 DEBATA SAMORZĄDOWA Przed wyborami w szkole przeprowadzana jest także specjalna debata samorządowa, podczas której uczniowie mają okazję lepiej poznać kandydatów, ich poglądy i programy wyborcze.

8

9 WYNIKI WYBORÓW W roku szkolnym 2013/2014 do składu Samorządu Szkolnego powołano: Monika Stradczuk-przewodniczący Aleksandra Mielniczuk-zastępca Konrad Koc-skarbnik Już od października Samorząd Szkolny jest zwarty i gotowy do wprowadzania w życie nowych pomysłów i inicjatyw.

10 Co w takim razie zdołał zdziałać nasz Samorząd Uczniowski w ostatnich latach?

11 DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W SIEMIATYCZACH *Szczęśliwy numerek – codziennie z puli liczb losowany jest tzw. „szczęśliwy numerek”. Każda osoba, która jest pod nim zapisana w dzienniku, tego dnia może uniknąć odpytywania. *Dyżury na stołówce - Samorząd Uczniowski ustala miesięczny plan dyżurów na stołówce. Klasy są odpowiedzialne za przygotowanie i sprzątnięcie stołówki oraz porządek podczas obiadów.

12 *Góra grosza – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, tylko przez to, czym dzieli się z innymi.” W ubiegłym roku zebraliśmy monet i 1 banknot o łącznej wartości 752zł i 77gr i wadze 33kg 700gram.

13 *Dzień nauczyciela -Tradycją naszej szkoły stało się, że Samorząd Uczniowski organizuje uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Chociaż tak małym gestem – występem oraz poczęstunkiem – możemy podziękować pracownikom naszej szkoły w trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

14 Dzień Pączka - Każdego roku organizujemy „Dzień Pączka”
*Dzień Pączka - Każdego roku organizujemy „Dzień Pączka”. W tym dniu każdy może kupić pysznego pączka, do którego dołączona jest kartka zwalniająca z odpowiedzi ustnych w tym dniu.

15 *Walentynki – każdego roku w naszej szkole organizowana jest poczta walentynkowa, podczas której młodzież może wysyłać kartki walentynkowe i pocztówki dla bliskich osób

16 *Mikołajki - 6 grudnia w naszej szkole działa Poczta Mikołajkowa i jest organizowana akcja pt. „Czapka Mikołaja”. Tego dnia wszyscy wysyłają sobie świąteczne życzenia, a po korytarzach biegają szczęśliwi „Mikołaje” zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

17 *Współpraca ze szkolnym kołem caritas -Szkolne Koło Caritas stara się regularnie odwiedzać Szkołę Specjalną. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom wniesiemy trochę radości w życie tych dzieci

18 *Mam talent – od kilku lat organizujemy konkurs, którego celem jest odkrywanie talentów w uczniach naszej szkoły. Ta inicjatywa jest także zachętą do rozwijania się oraz ćwiczeń nad samooceną.

19

20 *Śniadanie daje moc – w tym roku zorganizowany został konkurs, podczas którego specjalna komisja oceniała przygotowane przez naszych uczniów śniadania. Wszyscy świetnie się bawili podczas gotowania i zjedli smaczne i pożywne śniadanie!

21 *Liczne konkursy, np. na najpiękniej udekorowaną klasę; na najlepiej wykonaną kolędę – uczniowie zawsze chętnie uczestniczą w różnych takich inicjatywach i świetnie się bawią podczas przygotowań

22 *Liczne dyskoteki

23

24 *Uczniowie naszej szkoły mają możliwość decydowania o ważnych dla nich sprawach podczas licznych debat, kiedy przedstawiciele samorządów klasowych w kulturalnej dyskusji z przedstawicielami władz szkoły, próbują walczyć o swoje prawa.

25 *Przedstawiciele samorządu uczestniczą w „Młodzieżowej Radzie Miasta” – spotkaniach, podczas których mają wpływ na działania i wydarzenia odbywające się w Siemiatyczach

26 *Udział w uroczystościach patriotycznych

27 *Klasa gospodarzem szkoły-każdego miesiąca inna klasa spośród gimnazjalnych pełni funkcję gospodarza szkoły. W tym czasie jej zadaniem jest organizacja dyskotek, konkursów i innych, podobnych wydarzeń.

28 *Dzień Ucznia- co roku 1 czerwca odbywa się szkolny festyn dla uczniów, podczas którego młodzież ma okazję wysłuchać występów artystycznych, zagrać w turnieju siatkówki, czy odwiedzić kilka stoisk z loterią i przekąskami

29 Każdego roku z naszej szkoły wywodzą się posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży
*2013 Jakub Sidorowicz, Ewelina Sawoniuk, Aleksandra Putko, Aleksandra Terpiłowska *2012 Aleksandra Krysińska, Izabela Smolarczuk, *2011Sylwia Doroszkiewicz, Justyna Sawoniuk *2010-Katarzyna Drewulska Agata Berent oraz Diana Wiligórska, Agnieszka Moczulska, Paulina Pytel, Artur Malantowicz, Justyna Leoniuk Mamy nadzieję, że tę tradycję uda nam się pielęgnować jeszcze przez długie lata 

30 Jak widać, młodzież jest jednak pełna kreatywności i zapału do działania – potrafi być inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć, wystarczy tylko jej to umożliwić.


Pobierz ppt "DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google