Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE Czy aby na pewno uczniowie nie mają tu nic do powiedzenia?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE Czy aby na pewno uczniowie nie mają tu nic do powiedzenia?"— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE Czy aby na pewno uczniowie nie mają tu nic do powiedzenia?

2 Często mówi się, że uczniowie nie mają w szkole na nic wpływu. Przychodzą, uczestniczą w lekcjach, wracają do domu...nie angażują się w działalność pozalekcyjną, bo sądzą, że i tak nie mają tutaj nic do gadania. Przecież nauczyciele i dyrekcja ostatecznie podejmą wszystkie decyzje i zaplanują każde wydarzenie tak, żeby im było najwygodniej zastanówmy się...czy naprawdę tak jest?

3 Żeby zaradzić sytuacjom przedstawionym w poprzednim slajdzie, w naszej szkole corocznie powoływany jest zarząd Samorządu Uczniowskiego, który dba o prawo uczniów do swoich własnych poglądów i wyrażania własnego zdania. Samorząd czuwa także nad tym, żeby nauczyciele i dyrekcja brali pod uwagę zdania i poglądy młodzieży; nie dyskryminowali ich i nie ignorowali.

4 CZŁONKIEM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO STAJEMY SIĘ AUTOMATYCZNIE W CHWILI PRZYJĘCIA DO SZKOŁY.

5 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Skład Samorządu Uczniowskiego powoływany jest poprzez demokratyczne wybory, w których każdy uczeń naszej szkoły może oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Wraz z początkiem roku szkolnego kandydaci rozpoczynają swoje kampanie, które mają na celu zyskanie przychylności wyborców.

6

7 DEBATA SAMORZĄDOWA Przed wyborami w szkole przeprowadzana jest także specjalna debata samorządowa, podczas której uczniowie mają okazję lepiej poznać kandydatów, ich poglądy i programy wyborcze.

8

9 WYNIKI WYBORÓW W roku szkolnym 2013/2014 do składu Samorządu Szkolnego powołano: Monika Stradczuk-przewodniczący Aleksandra Mielniczuk-zastępca Konrad Koc-skarbnik Już od października Samorząd Szkolny jest zwarty i gotowy do wprowadzania w życie nowych pomysłów i inicjatyw.

10 Co w takim razie zdołał zdziałać nasz Samorząd Uczniowski w ostatnich latach?

11 DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W SIEMIATYCZACH * Szczęśliwy numerek – codziennie z puli liczb losowany jest tzw. „szczęśliwy numerek”. Każda osoba, która jest pod nim zapisana w dzienniku, tego dnia może uniknąć odpytywania. *Dyżury na stołówce - Samorząd Uczniowski ustala miesięczny plan dyżurów na stołówce. Klasy są odpowiedzialne za przygotowanie i sprzątnięcie stołówki oraz porządek podczas obiadów.

12 *Góra grosza – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, tylko przez to, czym dzieli się z innymi.” W ubiegłym roku zebraliśmy 15499 monet i 1 banknot o łącznej wartości 752zł i 77gr i wadze 33kg 700gram.

13 *Dzień nauczyciela -Tradycją naszej szkoły stało się, że Samorząd Uczniowski organizuje uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Chociaż tak małym gestem – występem oraz poczęstunkiem – możemy podziękować pracownikom naszej szkoły w trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

14 *Dzień Pączka - Każdego roku organizujemy „Dzień Pączka”. W tym dniu każdy może kupić pysznego pączka, do którego dołączona jest kartka zwalniająca z odpowiedzi ustnych w tym dniu.

15 *Walentynki – każdego roku w naszej szkole organizowana jest poczta walentynkowa, podczas której młodzież może wysyłać kartki walentynkowe i pocztówki dla bliskich osób

16 *Mikołajki - 6 grudnia w naszej szkole działa Poczta Mikołajkowa i jest organizowana akcja pt. „Czapka Mikołaja”. Tego dnia wszyscy wysyłają sobie świąteczne życzenia, a po korytarzach biegają szczęśliwi „Mikołaje” zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

17 *Współpraca ze szkolnym kołem caritas -Szkolne Koło Caritas stara się regularnie odwiedzać Szkołę Specjalną. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom wniesiemy trochę radości w życie tych dzieci

18 *Mam talent – od kilku lat organizujemy konkurs, którego celem jest odkrywanie talentów w uczniach naszej szkoły. Ta inicjatywa jest także zachętą do rozwijania się oraz ćwiczeń nad samooceną.

19

20 *Śniadanie daje moc – w tym roku zorganizowany został konkurs, podczas którego specjalna komisja oceniała przygotowane przez naszych uczniów śniadania. Wszyscy świetnie się bawili podczas gotowania i zjedli smaczne i pożywne śniadanie!

21 *Liczne konkursy, np. na najpiękniej udekorowaną klasę; na najlepiej wykonaną kolędę – uczniowie zawsze chętnie uczestniczą w różnych takich inicjatywach i świetnie się bawią podczas przygotowań

22 *Liczne dyskoteki

23

24 *Uczniowie naszej szkoły mają możliwość decydowania o ważnych dla nich sprawach podczas licznych debat, kiedy przedstawiciele samorządów klasowych w kulturalnej dyskusji z przedstawicielami władz szkoły, próbują walczyć o swoje prawa.

25 *Przedstawiciele samorządu uczestniczą w „Młodzieżowej Radzie Miasta” – spotkaniach, podczas których mają wpływ na działania i wydarzenia odbywające się w Siemiatyczach

26 * Udział w uroczystościach patriotycznych

27 * Klasa gospodarzem szkoły-każdego miesiąca inna klasa spośród gimnazjalnych pełni funkcję gospodarza szkoły. W tym czasie jej zadaniem jest organizacja dyskotek, konkursów i innych, podobnych wydarzeń.

28 *Dzień Ucznia- co roku 1 czerwca odbywa się szkolny festyn dla uczniów, podczas którego młodzież ma okazję wysłuchać występów artystycznych, zagrać w turnieju siatkówki, czy odwiedzić kilka stoisk z loterią i przekąskami

29 Każdego roku z naszej szkoły wywodzą się posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży *2013 Jakub Sidorowicz, Ewelina Sawoniuk, Aleksandra Putko, Aleksandra Terpiłowska *2012 Aleksandra Krysińska, Izabela Smolarczuk, *2011Sylwia Doroszkiewicz, Justyna Sawoniuk *2010-Katarzyna Drewulska Agata Berent oraz Diana Wiligórska, Agnieszka Moczulska, Paulina Pytel, Artur Malantowicz, Justyna Leoniuk Mamy nadzieję, że tę tradycję uda nam się pielęgnować jeszcze przez długie lata

30 Jak widać, młodzież jest jednak pełna kreatywności i zapału do działania – potrafi być inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć, wystarczy tylko jej to umożliwić.


Pobierz ppt "DZIAŁANIA MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE Czy aby na pewno uczniowie nie mają tu nic do powiedzenia?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google