Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli, czego dowiedzieliśmy się o Londynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli, czego dowiedzieliśmy się o Londynie."— Zapis prezentacji:

1 Czyli, czego dowiedzieliśmy się o Londynie.
Lekcje z TIK Czyli, czego dowiedzieliśmy się o Londynie.

2 Zacznijmy może od komunikacji miejskiej.

3 Metro Najszybszym środkiem komunikacji w Londynie jest metro. Londyńskie "Underground" jest najstarszym i jednym z najbardziej rozbudowanych systemów metra na świecie. Metrem można dojechać prawie wszędzie, chociaż sieć połączeń na południe od Tamizy nie jest już tak dobrze rozbudowana jak w innych częściach miasta. Każda linia oznaczona jest innym kolorem i nazwą.

4 Taxi Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Londynu są czarne taksówki. Pojazdy te produkowane są w limitowanych ilościach praktycznie wyłącznie dla potrzeb korporacji taksówkarskich. Samochody są przestronne, zabierają 5 pasażerów oraz znajduje się w nich sporo miejsca na bagaże.

5 Autobusy Autobusowa sieć w Londynie jest jedną z największych i najbardziej używanych na świecie. Każdego dnia ponad 6800 autobusów przewozi około 6 milionów pasażerów ponad 700 różnymi trasami. Należy pamiętać, że bardzo częstym zjawiskiem w Londynie są korki. Londyńskie autobusy mogą się spóźniać szczególnie w godzinach porannych, gdy ludzie jadą do pracy oraz w godzinach szczytu.

6 Zabytki w Londynie

7 London Eye Pomysł na zbudowanie największego na świecie koła widokowego powstał w roku 1994, a autorami projektu są: David Marks i Julia Barfield. W realizacji projektu na miarę XXI wieku brały udział m. in. linie lotnicze British Airways oraz grupa rozrywkowa Tussauds Group. Całe przedsięwzięcie pochłonęło 34 miliony funtów!

8 Madame Tussauds Wystawa tych przepięknych figur woskowych podzielona jest na kilka części, gdzie zwiedzający mogą podziwiać znanych, jak i tych cieszących się złą sławą postaci zarówno w przeszłości jak i również w teraźniejszości. Wśród kilkuset figur można także zobaczyć dwóch Polaków: Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsę.

9 Big Ben Big Ben to nazwa 14 tonowego dzwonu umieszczonego na szczycie 96 metrowej wieży, będącego jednym z najbardziej znanych symboli Wielkiej Brytanii. Nazwa ta początkowo odnosiła się jedynie do dzwonu, mieszczącego się w Wieży św. Szczepana, zwanej również „The Clock Tower”. Obecnie nazwa ta używana jest również w odniesieniu do zegara, a także samej wieży. Big Ben wchodzi w skład gmachu parlamentu brytyjskiego.

10 Na zajęciach również wypełnialiśmy karty pracy.

11 Robiąc tą prezentację korzystaliśmy z różnych stron:
Lotnisko Londyn Stansted - Stansted (Wielka Brytania) - Pasazer.com Lovetotravel - przewodnik turystyczny Wielka Brytania zabytki, przewodnik, atrakcje Ciekawostki o Londynie Londyn - Taksówki Londyn - Taksówki Londyn - informacje o mieście Londyn - Ciekawostki

12 Podsumowując nasze zajęcia, to dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy.


Pobierz ppt "Czyli, czego dowiedzieliśmy się o Londynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google