Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kryształowa Katedra jest protestanckim megakościołem tradycji kalwińskiej, należącym do Kościoła Reformowanego w Ameryce. Znajduje się w mieście Garden.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kryształowa Katedra jest protestanckim megakościołem tradycji kalwińskiej, należącym do Kościoła Reformowanego w Ameryce. Znajduje się w mieście Garden."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Kryształowa Katedra jest protestanckim megakościołem tradycji kalwińskiej, należącym do Kościoła Reformowanego w Ameryce. Znajduje się w mieście Garden Grove w Orange County w Kalifornii.

4 Budynek świątyni zaprojektował światowej sławy architekt Philip Johnson wraz ze swoim partnerem Johnym Burgee.

5

6

7

8 Główna świątynia Katedry została skonstruowana z wykorzystaniem ponad 10000 prostokątnych okienek ze szkła.

9

10

11

12 Właścicielem kościoła jest kalwiński zbór Kryształowej Katedry. Misją kościoła jest: „znajdować potrzeby i zaspakajać je, znajdować rany i leczyć je”. Przy kościele działają grupy wsparcia. Odprawiane są codzienne protestanckie nabożeństwa oraz cotygodniowe zajęcia szkółki niedzielnej. Prowadzony jest tu także program o nazwie Hour of Power, który jest transmitowany na cały świat

13

14

15 Nazwa „Katedra” nie odnosi się do znaczenia, jakie nadawane jest temu terminowi w Kościele rzymskokatolickim. Kryształowa Katedra, podobnie jak inne zbory należące do Kościoła Reformowanego w Ameryce, są zorganizowane według modelu prezbiteriańskiego.

16 dzwonnica Budynek ma wysokość 10 pięter i 120 m długości, a wieża jest wysoka na 22 piętra. wieża

17 Kościół zbudowanyjest z dymnych szkieł, które nie są mocowane do jego struktury, ale połączone ze sobą silikonem. Pozwala to wytrzymać budowli trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera.

18 Budowa kościoła rozpoczęła się w 1977 roku, a została zakończona w 1980 roku. Wstępny szacunkowy koszt budowli miał wynieść 6 milionów dolarów, ale ostateczny koszt wyniósł ponad 17 milionów dolarów (w przeliczeniu na obecne: 55 milionów dolarów).

19 Wnętrze wieży

20

21 Wydarzenia odbywające się w budynku można oglądać na dwóch ogromnych ekranach znajdujących się wewnątrz oraz na zewnątrz katedry.

22

23 Kościół znany jest z jednych z największych na świecie organów. Organy o wartości około 2 milionów dolarów kościół dostał w prezencie od Hazel Wright, która była jednym z widzów programu Hour of Power.

24 Budowy organów podjął się światowej sławy wirtuoz Virgil Vox oraz Fratelli Ruffatti. W 1982 roku organy zostały znacznie rozbudowane i wzmocnione. Obecnie posiadają 270 głosów oraz 31 głosów cyfrowych, a składają się z ponad 16000 piszczałek.

25

26 Organy w górnym balkonie Crystal Cathedral.

27 56 metrowe prezbiterium może pomieścić ponad 1000 śpiewaków i instrumentalistów.

28 W kościele znajduje się 2890 miejsc siedzących

29

30 Zbiornik wodny wewnątrz katedry

31

32 W ogrodach kościoła

33

34

35

36

37 Oprac.jokoretsina na podst.WEB. Reflexionem www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "Kryształowa Katedra jest protestanckim megakościołem tradycji kalwińskiej, należącym do Kościoła Reformowanego w Ameryce. Znajduje się w mieście Garden."

Podobne prezentacje


Reklamy Google