Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych? Opracowała mgr Agata Latko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych? Opracowała mgr Agata Latko."— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych? Opracowała mgr Agata Latko

2 Główne cele: Przygotowanie uczniów do nauki języka angielskiego na kolejnych etapach edukacyjnych (Rozporządzenie MEN): 1. Uwrażliwianie dzieci na różnorodność językową i kulturową oraz budowanie umiejętności komunikacyjnej. 2. Kształtowanie motywacji do nauki języka angielskiego i zdobywanie umiejętności samodzielnego uczenia się.

3 Nauka języka obcego od wczesnego wieku jest wszechstronna.

4 Nauka języka obcego we wczesnym wieku pozwala na rozwój:  Językowy- słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie  Logiczno- matematyczny- liczby, określanie czasu, logiczne myślenie  Ruchowy- gry i zabawy ruchowe (metoda reagowania całym ciałem- TPR)

5  Muzyczny- śpiewanie, klaskanie, rymowanki, zabawy rytmiczne  Przestrzenno-wzrokowy- materiały wizualne, rysowanie, pisanie, spostrzegawczość  Interpersonalny- praca w parach, grupach  Intrapersonalny- praca indywidualna, samoocena

6 Argumenty fizjologiczne Z badań neurologów wynika, że najlepszy okres do nauczenia się języka obcego przypada na pierwsze dziesięć lat życia dziecka. Wtedy dziecko uczy się języka w sposób naturalny i bez większych trudności- nabywa język. Po ukończeniu dziesiątego roku życia mózg staje się coraz mnie plastyczny i mniej chłonny.

7 Argumenty z dziedziny laryngologii Ucho dziecka reaguje na wszystkie długości fal do 12 roku życia. Potem, przestawia się tylko na takie długości, które są charakterystyczne tylko dla języka ojczystego. Wynika z tego, że dzieci mają możliwość bezbłędnie opanować obcą wymowę i akcent.

8 Argumenty psychologiczne Cechy dzieci pomagają im w nauce języka obcego

9 ‘Mamusiu, a wiesz jak jest po angielsku „lalka”?’ Budowanie pewności siebie w procesie uczenia się języka obcego

10 Z łatwością interpretują

11 Są kreatywne i chętne do eksperymentowania

12 Są ciekawe

13 Są aktywne

14 Mają bujną wyobraźnię

15 Uwielbiają wczuwać się w role

16 Uwielbiają mówić !!

17 Nauka przez zmysły = doświadczenie

18 Argumenty społeczno- ekonomiczno- polityczne  Znajomość języków obcych umożliwia komunikowanie się ponad granicami, współpracę naukową, gospodarczą i wymianę kulturalną i turystyczną.  Młody człowiek ma lepszy start zawodowy na europejskim rynku pracy.

19 Cechy, które mogą utrudniać proces nauczania:  Krótki czas koncentracji  Duża chwiejność emocjonalna  Wrażliwość na krytykę  Skoncentrowanie na sobie  Szybkie uczenie się, ale też szybkie zapominanie

20 …Podsumowując… Uczenie małych dzieci języków obcych powinno zacząć się tak wcześnie jak to tylko możliwe.

21 Wystawianie dzieci na kontakt z nowym światem słów:  rozwija ich słownictwo i procesy myślowe  podnosi samoocenę  gwarantuje większa płynność i poprawność w używaniu języka obcego.

22 Pozwala na wszechstronny, a więc prawidłowy rozwój dziecka

23 Prezentacja przygotowana z wykorzystaniem: Czasopisma The Teacher Czasopisma Języki Obce w szkole Czasopisma Życie szkoły Programu nauczania Język Angielski w nauczaniu wczesnoszkolnym I etap edukacyjny- klasy I-III

24 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Dlaczego warto uczyć małe dzieci języków obcych? Opracowała mgr Agata Latko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google