Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Z dniem 1 września 2008 r. wprowadzony został do realizacji w naszej szkole „Program zintegrowanej nauki języków obcych w szkole podstawowej”.  Jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Z dniem 1 września 2008 r. wprowadzony został do realizacji w naszej szkole „Program zintegrowanej nauki języków obcych w szkole podstawowej”.  Jest."— Zapis prezentacji:

1

2  Z dniem 1 września 2008 r. wprowadzony został do realizacji w naszej szkole „Program zintegrowanej nauki języków obcych w szkole podstawowej”.  Jest to innowacja pedagogiczna opracowana przez dyr. szkoły – p. K. Stawecką, która jednocześnie dokonała redakcji całego tekstu. Autorkami części metodycznej są: M. Dobrzańska, K. Stawecka, W. Kempska, A. Kuchta, B. Magiera, M. Szkudlarek.  Celem ogólnym programu jest nabycie, uporządkowanie i uzupełnienie wiadomości oraz umiejętności posługiwania się językiem obcym w korelacji międzyprzedmiotowej, działalności pozalekcyjnej i turystycznej szkoły.  Zakres programu dotyczy: zajęć edukacyjnych – edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim, klasy IV – VI (elementy j. angielskiego na lekcjach przyrody i j. polskiego) oraz zajęć pozalekcyjnych (kl. II-III - koła j. angielskiego, j. rosyjskiego – gry i zabawy; kl. IV – VI – koło j. angielskiego, j. rosyjskiego).  Spodziewane efekty wprowadzania tego programu to między innymi wzrost umiejętności posługiwania się językiem angielskim, rozwijanie zainteresowań nauką języków obcych, w tym języka rosyjskiego, lepsze zrozumienie nowych treści przez ugruntowanie wcześniej zdobytej podstawowej wiedzy.  Uczniowie mają okazję do zaprezentowania swoich umiejętności podczas zebrań z rodzicami, a także w czasie imprez ogólnoszkolnych, takich jak: jasełka, śpiewanie kolęd, apel z okazji Dnia Języków Obcych, Święto Szkoły.  Dodatkowo podczas ubiegłorocznego podsumowania konkursu międzyszkolnego „Zmagania z ortografią”, który organizowany jest co roku w naszej szkole przez nauczycielki języka polskiego, dzieci wystąpiły z programem artystycznym. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze w języku rosyjskim, demonstrowały zabawy ruchowe w języku obcym.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22


Pobierz ppt " Z dniem 1 września 2008 r. wprowadzony został do realizacji w naszej szkole „Program zintegrowanej nauki języków obcych w szkole podstawowej”.  Jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google