Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu
Zmiany w ciągu ostatniego dwudziestolecia w Toruniu Rada Miasta Torunia z Prezydentem miasta Torunia

2 Zdaniem mieszkańców Torunia
„Rada Miasta wraz z 4 kolejnymi prezydentami przez ostatnie 20 lat zrobiła bardzo wiele dla Torunia. Przede wszystkim warto zauważyć, że nie zajmowano się tylko gospodarką, ale kulturą, sportem i edukacją. Sądzę, że najważniejszym przedsięwzięciem było wybudowanie oczyszczalni miejskiej oraz stadionu żużlowego. Nie można również zapomnieć o pracach na Starówce, odnowie Baju Pomorskiego i budowie Centrum Sztuki Współczesnej. Wszystko to Toruń i jego mieszkańcy zawdzięczają Radzie Miasta i innym organom samorządowym.” Pani Joanna, mieszkanka Torunia od 40 lat

3 Budowa Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
Miejska oczyszczalnia ścieków powstała dzięki decyzji Rady Miasta z czerwca 1994 roku.

4 Budowa Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
Dzięki Radzie Miasta w 2000 r. oczyszczalnia ścieków zdobyła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na najnowocześniejszą i najlepiej działającą oczyszczalnię ścieków. Szczególne uznanie zyskał proces przetwarzania osadów pościekowych.

5 Toruń na listach UNESCO
W 1990 roku władze Torunia wystąpiły z oficjalnym wnioskiem do ministra kultury i sztuki o wszczęcie starań polskiego rządu o wpisanie Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Toruń uzyskał wpis roku za kadencji prezydenta Zdzisława Boćka. Obecnie miasto czerpie przychody z turystyki, która rozwinęła się dzięki pracy Rady Miasta.

6 Rada Miasta dba o dobry stan Toruńskich zabytków.
Toruńskie zabytki Rada Miasta dba o dobry stan Toruńskich zabytków.

7 Teatr lalek „Baj Pomorski”
Wizytówka architektoniczną Torunia stał się przebudowany teatr lalkowy "Baj Pomorski".

8 Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu powstało dzięki porozumieniu czterech partnerów: MKiDN, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gminy Miasta Toruń oraz toruńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych „Znaki Czasu”. Budowa centrum zakończona została w grudniu 2007 r.

9 Centrum Sztuki Współczesnej
14 czerwca 2008 r. nastąpiło otwarcie CSW dla publiczności. Toruńskie CSW jest też pierwszym, całkowicie od podstaw wybudowanym w Polsce po 1939 r., obiektem poświęconym sztuce współczesnej.

10 Stadion żużlowy Motoarena Toruń im. Mariana Rosego
Z inicjatywy Rady Miasta Torunia i prezydenta Michała Zaleskiego powstał nowy stadion żużlowy Motoarena Toruń. Stadion został oficjalnie otwarty w maju 2009 roku. Motoarena liczy 15 tysięcy miejsc siedzących i jest najnowocześniejszym na świecie stadionem z torem żużlowym.

11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Baseny i Mini Aquapark

12 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Lodowisko Tor – Tor
Sztuczne lodowisko Tor – Tor zostało rozbudowane i zmodernizowane za kadencji prezydenta Michała Zaleskiego. Liczy ono obecnie 2997 miejsc i jest największym lodowiskiem w Toruniu.

13 Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu
Niestety jedyny, pięknie oświetlony most toruński

14 Zdaniem mieszkańców Torunia
„Dzięki władzom samorządowym Toruń jest wpisany na listę UNESCO, jest odwiedzany przez tłumy turystów. Sądzę jednak, że Toruń jest piękny przede wszystkim dla jego mieszkańców. Sam lubię przechadzać się po Starym Mieście. Cieszę się, że Rada Miasta wraz z prezydentem dba o jego wygląd. Nowe lampy i kostka brukowa na głównych ulicach bardzo pasują do średniowiecznego, tradycyjnego stylu Torunia. Jak wielu mieszkańców kocham Toruń i jestem zadowolony, że władza wybrana przez ludzi, dba o to, by ludziom żyło się lepiej i piękniej.” Pan Adam, mieszkaniec Torunia od 65 lat

15 Lampy, herby i bruk na Starówce
Władze miasta wyremontowały deptak toruńskiej Starówki, instalując 61 stylowych latarni, wymieniając bruk granitowy i umieszczając herby miast, związanych z historią Torunia.

16 Toruńska Starówka nocą
Toruń jest piękny, a dzięki pracy Rady Miasta wraz z prezydentem, stał się przyjazny zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. Władze zadbały o panoramę miasta, która wygląda jak z bajki.

17 Prezentację wykonał Michał Perdjon
1994, klasa IIIa Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu Opiekun P. Renata Samorowska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google