Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej „Pszczółki” za II semestr roku szkolnego 2011/2012 Do naszej świetlicy w II semestrze roku szkolnego 2011/2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej „Pszczółki” za II semestr roku szkolnego 2011/2012 Do naszej świetlicy w II semestrze roku szkolnego 2011/2012."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej „Pszczółki” za II semestr roku szkolnego 2011/2012
Do naszej świetlicy w II semestrze roku szkolnego 2011/2012 uczęszczało 170 dzieci uczniów klas 0-VI, w tym 14 dzieci z opiniami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i 4 z orzeczeniami. Obejmowaliśmy także opieką dzieci dojeżdżające. Praca w świetlicy odbywała się w pięciu grupach wychowawczych, w godzinach od 6.30 do Pracowałyśmy zgodnie z planem rocznym świetlicy, oraz planami miesięcznymi. Odpłatność za świetlicę 15 zł na rok szkolny.

2 Uroczystości ogólnoświetlicowe
– dyskoteka karnawałowa w świetlicy

3 Uroczystości ogólnoświetlicowe
warsztaty „Wyprawa po zdrowie”

4 Uroczystości ogólnoświetlicowe
Dzień Dziewczynek –przebieranki, aleja gwiazd, malowanie wiosny.

5 Uroczystości ogólnoświetlicowe
Światowy Dzień Teatru i powitanie wiosny.

6 Uroczystości ogólnoświetlicowe
kampania społeczna „Nie marnuję – myślę ekologicznie”; prezentacja multimedialna, audycja, gazetka, internetowe zgłoszenie poparcia

7 Uroczystości ogólnoświetlicowe
V, VI Dni o Januszu Korczaku- realizacja projektu „Królestwo szczęścia dla dzieci”

8 Uroczystości ogólnoświetlicowe
VI Dni o Ukrainie i Euro 2012.

9 Konkursy Plastyczne: w lutym ogólnopolski konkurs do wierszy o pociągach „Lokomotywa”, w marcu „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, w kwietniu „By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą”, maj- projekt okładki do książki J. Korczaka Projekty edukacyjne ogólnopolskie: J.Korczak „Królestwo szczęścia dla dzieci” „Czysty las” kategoria „Las w sztuce”

10 Konkursy

11 Konkursy

12 Goście w świetlicy r. W ramach realizacji projektu „Czysty las”, pani leśnik w prezentacji multimedialnej zapoznała dzieci z zagrożeniami dla lasu, na koniec spotkania wręczyła drobne pamiątki dla każdego dziecka.

13 Goście w świetlicy r w ramach realizacji projektu „Królestwo szczęścia dla dzieci” pani pedagog przeprowadziła zajęcia dla wychowanków świetlicy na temat praw dzieci.

14 Goście w świetlicy r. w ramach realizacji projektu „Królestwo szczęścia dla dzieci” pani pielęgniarka przeprowadziła zajęcia na temat praw małego pacjenta.

15 Goście w świetlicy „Królestwo szczęścia dla dzieci”- inscenizacja pt. „Król Maciuś Pierwszy”, obejrzały ją dzieci z klasy „0”, Ib, IIb, IId, IIIb.

16 Wyjścia r. Odwiedziny w szkolnej klasie zero. Oglądaliśmy popisy aktorskie maluchów w teatrzyku pt. „Śnieżka”

17 Wyjścia Warsztaty plastyczne i teatralne w ramach projektu „Czysty las”- las w sztuce.

18 Akcje charytatywne Zbieranie surowców wtórnych i przekazanie ich przedszkolakom z Tęczowego Przedszkola. Zbierania nakrętek dla chorej Kasi.

19 Audycje „Nie marnuję – myślę ekologicznie” 28.04.2012r.
Czysty las cieszy nas” r. Podziękowania dzieciom i dorosłym za włączenie się w akcję zbierania nakrętek dla chorej Kasi r.

20 Podnoszenie kwalifikacji
Udział w kursach, konferencjach, szkoleniach, praca w zespołach Opieka nad praktykami studenckimi Zajęcia otwarte Artykuły na stronach internetowych

21 Programy Programy wspomagające i rozwijające zainteresowania ucznia- realizacja godziny „karcianej” Program „Umiemy zdrowo żyć”

22 Gazetki i dekoracje „Nie marnuję – myślę ekologicznie”, „Nie ma dzieci- są ludzie”, „Apel Twojego dziecka wg J. Korczaka”- na holu głównym szkoły „Miód – eliksir życia”- hol przy stołówce „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”, „Podróż z Euro 2012”- hol przy świetlicy.

23 Gazetki i dekoracje

24 Gazetki i dekoracje

25 Współpraca Bardzo dobrze układa się współpraca z paniami z biblioteki szkolnej, wychowawcami, pedagogiem, logopedą, osobami zaprzyjaźnionymi.

26 Wsparcie finansowe Dyrekcji szkoły Inspektora do spraw profilaktyki

27 Dożywianie W II semestrze roku szkolnego stołówka wydawała maksymalnie 285 obiadów, w tym około 70 gimnazjalistów korzystało z naszego żywienia. Obiady były refundowane przez OPS Połaniec, przez OPS Rytwiany; OPS Osiek. Stawka żywieniowa dla dziecka 3 zł., dla pracownika szkoły 4 zł.

28 Podziękowania Dla nauczycieli świetlicy Dla nauczycieli Dla Dyrekcji
za współpracę.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z pracy świetlicy szkolnej „Pszczółki” za II semestr roku szkolnego 2011/2012 Do naszej świetlicy w II semestrze roku szkolnego 2011/2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google