Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Otrzymywanie wodoru. Do doświadczenia potrzebne będą: Do doświadczenia potrzebne będą:Sprzęt: -Stojak z łapką -2 probówki -Krystalizator -Rurka z korkiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Otrzymywanie wodoru. Do doświadczenia potrzebne będą: Do doświadczenia potrzebne będą:Sprzęt: -Stojak z łapką -2 probówki -Krystalizator -Rurka z korkiem."— Zapis prezentacji:

1 Otrzymywanie wodoru

2

3 Do doświadczenia potrzebne będą: Do doświadczenia potrzebne będą:Sprzęt: -Stojak z łapką -2 probówki -Krystalizator -Rurka z korkiem -Pipeta Substancje: -Magnez -Woda -Kwas solny

4 Wykonanie Wykonanie Na statywie umieszczamy probówkę, do której wsypujemy kilka wstążek Mg. Za pomocą pipety nabieramy HCl i wlewamy do probówki z Mg. Probówkę zatykamy rurką z korkiem, a jej koniec wkładamy do probówki z wodą znajdująca się w krystalizatorze. Na statywie umieszczamy probówkę, do której wsypujemy kilka wstążek Mg. Za pomocą pipety nabieramy HCl i wlewamy do probówki z Mg. Probówkę zatykamy rurką z korkiem, a jej koniec wkładamy do probówki z wodą znajdująca się w krystalizatorze.

5 Obserwacje: Probówka, w której był magnez i kwas solny rozgrzała się. W probówce z wodą znajdował się gaz, który wypierał wodę. Probówka, w której był magnez i kwas solny rozgrzała się. W probówce z wodą znajdował się gaz, który wypierał wodę.Wniosek: Zaszła reakcja egzoenergetyczna. Gazem był wodór. Zaszła reakcja egzoenergetyczna. Gazem był wodór. 2HCl + Mg MgCl 2 + H 2 2HCl + Mg MgCl 2 + H 2


Pobierz ppt "Otrzymywanie wodoru. Do doświadczenia potrzebne będą: Do doświadczenia potrzebne będą:Sprzęt: -Stojak z łapką -2 probówki -Krystalizator -Rurka z korkiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google