Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Doświadczenie Doświadczenie z wodą i atramentem Doświadczenie zaprezentuje jak zachowuje się atrament w wodzie zimnej a jak w ciepłej. Do wykonania doświadczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Doświadczenie Doświadczenie z wodą i atramentem Doświadczenie zaprezentuje jak zachowuje się atrament w wodzie zimnej a jak w ciepłej. Do wykonania doświadczenia."— Zapis prezentacji:

1

2 Doświadczenie Doświadczenie z wodą i atramentem Doświadczenie zaprezentuje jak zachowuje się atrament w wodzie zimnej a jak w ciepłej. Do wykonania doświadczenia potrzebne będą: 2 szklanki, woda zimna(17 st.C) i woda gorąca(41 st.C), atrament, łyżeczka.

3 Przygotowanie Do szklanki nr 1 wlewamy zimną wodę i dodajemy kilka kropel atramentu, następnie do szklanki nr 2 wlewamy wodę gorącą i również tyle samo kropel atramentu, mieszamy.

4 Obserwacje Woda w szklance nr 1 zabarwiła się na kolor ciemny niebieski

5 Obserwacje Woda w szklance nr 2 ma kolor jasno błękitny Woda w szklance nr 2 ma kolor jasno błękitny

6 Wniosek Z wykonanego doświadczenia wynika, że atrament, jak i inna substancje np. sok, znacznie lepiej rozpuszcza się w wodzie o temperaturze minimum 25 st.C. Cząsteczki gorącej wodzie poruszają się znacznie szybciej niż w zimnej wodzie, co odpowiada za rozpuszczenie się atramentu w szklance nr 2.

7 Prezentacje Wykonała: Marzena Szkuta


Pobierz ppt "Doświadczenie Doświadczenie z wodą i atramentem Doświadczenie zaprezentuje jak zachowuje się atrament w wodzie zimnej a jak w ciepłej. Do wykonania doświadczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google