Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolna Grupa Wolontar iuszy. Czym jest wolontariat? Wolontariat – to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolna Grupa Wolontar iuszy. Czym jest wolontariat? Wolontariat – to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa,"— Zapis prezentacji:

1 Szkolna Grupa Wolontar iuszy

2

3 Czym jest wolontariat? Wolontariat – to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

4 PRZEPIS NA DOBREGO WOLONTARIUSZA:

5

6 Szkolna Grupa Wolontariuszy działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku od października 2007r.

7 Celem jej działalności jest między innymi: zaangażowanie młodych ludzi do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, kształtowanie postaw humanitarnych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, dostarczenie młodzieży propozycji alternatywnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie postaw interpersonalnych i społecznych.

8 Z życia wolontariuszy - nasze akcje

9 Mikołaj przychodzi do każdego

10 Impreza organizowana cyklicznie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Wolontariusze przygotowują oprawę artystyczną tego spotkania - prowadzą konkursy i zabawy, rozdają prezenty. Wcześniej w szkole organizujemy zbiórkę maskotek, artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy.

11 Wolontariusz w pracy:)

12 Akcja Pomóżmy zwierzakom Włączyliśmy się w akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla psów i kotów na rzecz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt i Schroniska Kundelek. Propagujemy ideę wirtualnej adopcji oraz szeroko rozumianej ochrony zwierząt.

13 Schronisko Kundelek

14 Nasi podopieczni Dudek i Rino

15 Koncert charytatywny Pomóżmy Michałkowi

16 Zdobywamy nowe umiejętności- szkolenia

17 Kurs pierwszej pomocy Co roku młodzi wolontariusze biorą udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Otrzymują bezcenną wiedzę oraz certyfikaty.

18 Tylko praktyka pozwoli zdobyć cenne umiejętności

19 Rozdanie certyfikatów

20 Szkolenie w Rzeszowskim Centrum Wolontariatu

21 Projektor – Wolontariat Studencki Celem programu PROJEKTOR - wolontariat studencki jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych. Wśród wolontariuszy-studentów Program kształtuje i promuje aktywne postawy społeczne, rozwija pasje i umożliwia realizację pomysłów. Szkoły uczestniczące w Programie wzbogacają swoją ofertę edukacyjną i wychowawczą przez dostarczenie dzieciom osobowych wzorców aktywnych postaw życiowych, promocję aktywności, zaradności oraz samodzielności.

22 ABC wolontariatu

23 Szkolenie prowadzone metodami warsztatowymi pozwoliło nam także trochę się rozerwać:)

24 W ramach tego projektu udało się zorganizować zajęcia dla klasy II Liceum ROBOTYKA, MECHANIKA, INFORMATYKA W zajęciach z tej tematyki wykorzystano klocki spełniające funkcje edukacyjne -serię LEGO MINDSTORM. Cele projektu: przekazanie użytkownikowi informacji z takich przedmiotów jak informatyka, matematyka, chemia, robotyka, automatyka czy mechatronika. Nabycie praktycznych umiejętności konstruowania, budowania i programowania robotów, wykorzystania dodatkowych czujników i możliwościach programowych.

25 Klasa II a z wolontariuszami

26 Pozostałe działania u dział wolontariuszy w wycieczkach integracyjnych z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy; czytanie bajek w przedszkolu przez wolontariuszy; udział wolontariuszy w integracyjnych zabawach z okazji Dnia Dziecka w SP Nr 1; zbiórka maskotek, słodyczy, artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci; spotkanie z pracownikami Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci – wolontariat medyczny, zadania placówki; pomoc w organizacji Przeglądu Teatralnego twórczości osób niepełnosprawnych, imprezy Noc Kupały – jednak sprawne igraszki świętojańskie, Festiwalu Sztuk Ulicznych.

27 Wycieczki integracyjne

28

29 Noc Kupały

30

31 Festiwal Sztuk Ulicznych

32 Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym!

33 Dzięki Tobie nadzieja może stać się życiem!

34 Opracowała: Lucyna Kontek opiekun SzGW Czytała: Agnieszka Maciuła klasa IIc


Pobierz ppt "Szkolna Grupa Wolontar iuszy. Czym jest wolontariat? Wolontariat – to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google