Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim dnia 29 marca br. odbyła się debata na temat: Samorząd Uczniowski – szkolny organ władzy. Rozmowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim dnia 29 marca br. odbyła się debata na temat: Samorząd Uczniowski – szkolny organ władzy. Rozmowa."— Zapis prezentacji:

1

2 W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim dnia 29 marca br. odbyła się debata na temat: Samorząd Uczniowski – szkolny organ władzy. Rozmowa toczyła się wśród członków Samorządu Uczniowskiego. Jej wyniki zostały przedstawione w kolejnych slajdach.

3 Czym jest Samorząd Uczniowski ? Debatę rozpoczęło to pytanie kluczowe. Członkowie biorący udział w dyskusji odpowiedzieli zgodnie z definicją słownikową tego wyrażenia, która brzmi następująco: szkolny organ władzy, złożony z dobrowolnie zgłoszonych się uczniów danej szkoły.

4 Członkowie Samorządu Uczniowskiego. Według przeprowadzonego przez nas badania do Samorządu Uczniowskiego w większości zgłaszają się dziewczyny w trzeciej klasie gimnazjum.

5 Czym zajmuję się Samorząd Uczniowski ? Po definicji Samorządu Uczniowskiego poruszyliśmy kwestie jego zadań. Porozmawialiśmy o plusach i minusach regulowanych spraw. Według członków debaty najciekawszym zadaniem podejmowanym przez SU są tzw. kawiarenki, czyli szkolne bary ze zdrową żywnością. Na następnym miejscu znalazły się konkursy z nagrodami, np. na wiosenny wystrój klasy lub konkursy karaoke. Następnie członkowie SU wymienili m.in. organizację okolicznościowych apeli i szkolnych imprez, pomoc potrzebującym, np. zbieranie plastikowych korków lub funduszy i innych niezbędnych rzeczy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.

6 Efektywność pracy SU Z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klasy trzeciej w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim wynika, że większość respondentów jest zadowolona z pracy Samorządu Uczniowskiego.

7 Co zmienić, by Samorząd Uczniowski działał sprawniej? Proponowane przez członków debaty działania: -redagowanie ciekawej gazetki szkolnej, -organizowanie większej ilości konkursów, -częstsze organizowanie szkolnych barów ze zdrową żywnością, -działalność punktu informacyjnego zachęcającego do pracy w Samorządzie Uczniowskim, - większej ilości zajęć pozalekcyjnych, -organizowanie szkolnych imprez.

8 Informacje ogólne. Na debatę zaproszeni zostali członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielki nadzorujące jego prace. W pracy zostały wykorzystane wyniki ankiety przeprowadzonej w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim im. Mikołaja Kopernika.

9 Podsumowanie Z naszej debaty wynika, że do Samorządu Szkolnego wstępuje więcej dziewcząt niż chłopców, a z jego pracy zadowolonych jest większość uczniów. Debatę przeprowadziły Dorota Komin oraz Monika Kreft. A jej wyniki zostały zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim im. Mikołaja Kopernika oraz na stronie internetowej CEO.


Pobierz ppt "W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim dnia 29 marca br. odbyła się debata na temat: Samorząd Uczniowski – szkolny organ władzy. Rozmowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google