Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Staż w Stafford 8.04-26.04.2013r.. Stafford Stafford znajduje się w Wielkiej Brytanii w Anglii w hrabstwie Staffordshire w samym sercu regionu West Midlands.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Staż w Stafford 8.04-26.04.2013r.. Stafford Stafford znajduje się w Wielkiej Brytanii w Anglii w hrabstwie Staffordshire w samym sercu regionu West Midlands."— Zapis prezentacji:

1 Staż w Stafford 8.04-26.04.2013r.

2 Stafford Stafford znajduje się w Wielkiej Brytanii w Anglii w hrabstwie Staffordshire w samym sercu regionu West Midlands. Obecnie miasto Stafford liczy około 60 tyś. mieszkańców.

3 Centrum Stafford

4 Pierwsze dwa tygodnie pracowaliśmy w Rezerwacie Cannock Chase. Wykonywaliśmy prace renowacyjno – konserwacyjne związane z ochroną środowiska i ekologią.

5 Panorama Rezerwatu Cannock Chase

6 Budowa budek lęgowych dla ptaków

7 Pomnik Katyński znajdujący się w rezerwacie Porządkowaliśmy i sprzątaliśmy okolicę Pomnika Katyńskiego

8 Prace renowacyjno-konserwacyjne

9 W ostatnim tygodniu pobytu na stażu zwiedzaliśmy firmy oraz miejsca związane z profilem naszego kształcenia.

10 Zwiedziliśmy Zakład przetwórstwa odpadów VEOLIA w Stafford. Firma ta zajmuje się odbiorem oraz segregacją odpadów, które są wtórnie wykorzystywane.

11 Zakład Przetwórstwa Odpadów Veolia

12 Posortowane sprasowane odpady

13 Odwiedziliśmy farmę w Gnosall, na której znajduje się fermentator anaerobowy wykorzystywany do pozyskiwania biogazu, z którego wytwarzana jest energia elektryczna, a produktem ubocznym jest nawóz. Wytworzona tam energia dostarczana jest do całej pobliskiej okolicy.

14 Fermentator anaerobowy

15 Spotkanie z przedstawicielem firmy National Industrial Symbiosis Programme (NISP),zajmującej się pośrednictwem między firmami, które mają zbędny materiał a firmami, które mają możliwość wtórnego jego wykorzystania.

16 Zapoznaliśmy się także z funkcjonowaniem uniwersytetu, który sam wytwarza i korzysta z alternatywnych źródeł energii.

17 Uczestniczyliśmy w warsztatach w collegeu Kelly University. Kampus uniwersytetu zasilany jest ze źródeł energii odnawialnej (wiatru i słońca). Na jego terenie znajduje się wiatrak z turbiną o osi pionowej. Są tylko 2 takie wiatraki na świecie (drugi jest w Bułgarii).

18 Warsztaty w uniwersytecie

19 Prezentacja, wcześniej przygotowanych projektów (zadanie warsztatowe).

20 Zwiedzaliśmy firmę zajmującą się sortowaniem odpadów. Dowiedzieliśmy się co się segreguje w Anglii i do czego może to być wykorzystane. Zaobserwowaliśmy, że wielu ludzi przywozi do zakładu różne materiały do segregacji.

21 Posortowane lampy neonowe Zużyte telewizory

22 Centrum segregacji odpadów

23 Słupek ochronny wykonany z przetworzonych odpadów Odpady budowlane

24 Podczas pobytu w Anglii zwiedzaliśmy Londyn

25 Byliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, London Eye, Muzeum Madame Tussaud. Widzieliśmy Big Bena, Pałac Buckingham.

26 London eye Big Ben

27 Drugi weekend spędziliśmy w Walii …

28 Zwiedzaliśmy Portmeirion- wioskę w stylu włoskim, zamki m.in. w Cardiff, najmniejszy domek w Europie znajdujący się w Conwy w płn. Walii oraz wiele innych miejsc charakterystycznych dla Walii.

29

30 Birmingham Zwiedziliśmy najstarsze w Europie miasteczko przemysłowe. Produkowano tam samochody oraz maszyny. Zwiedzając miasteczko mogliśmy zobaczyć jak wyglądało tam życie w XIX wieku.

31 Muzeum Black Country

32 Pożegnalny lunch z pracownikami rezerwatu, organizatorami stażu. Każdy uczestnik stażu otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie praktyk w Stafford.

33 Liverpool Przed powrotem do Polski zwiedziliśmy Muzeum Beatlesów

34 Muzeum Beatlesów, Inscenizacja planu do teledysku Imagine Johna Lennona Woskowe Figury The Beatles Scena na której grali Beatlesi

35 Słynna okładka z płyty Abbey Road

36 Poznanie zwyczajów, kultury oraz codziennego życia mieszkańców Anglii. Poznanie nowych technologii wykorzystywanych w Anglii w ochronie środowiska. Udoskonalenie praktycznej znajomości języka angielskiego. Poznanie słownictwa zawodowego związanego z ochroną środowiska i gospodarką odpadami. Zdobycie doświadczenia zawodowego. Zawarliśmy nowe znajomości. Co dał nam staż?

37 Dziękujemy za uwagę ! Thanks For Your Attention !


Pobierz ppt "Staż w Stafford 8.04-26.04.2013r.. Stafford Stafford znajduje się w Wielkiej Brytanii w Anglii w hrabstwie Staffordshire w samym sercu regionu West Midlands."

Podobne prezentacje


Reklamy Google