Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo w sieci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo w sieci"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo w sieci

2 Dyskretność Informacje publikowane przez nas i są publiczne i stają się widoczne dla wszystkich. Nie należy wstawiać filmików i obrazków, których nie chcemy wszystkim pokazywać.

3 Anonimowość Nie należy wstawiać również obrazków, które udostępniają nasze dane osobowe, lub osoby z naszego otoczenia. Nie powinno się podawać naszego a, imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu.

4 Zachowajcie dystans Nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie komputera. Nie powinniśmy sami spotykać się z osobą poznaną w Internecie. Na takie spotkanie należy pójść z osobą dorosłą.

5 Szczerość Nie należy udawać kogoś kim się nie jest. Inni ludzie mogą robić tak samo - podawać się za kobietę, a w rzeczywistości być mężczyzną.

6 Wirusy Zachowajcie bezpieczeństwo. Używajcie oprogramowania zabezpieczającego np. programów antywirusowych. Upewnijcie się, że system operacyjny jest zaktualizowany i zabezpieczony na wypadek, gdyby wirus zanieczyścił wasz komputer.

7 Konkursy Niektóre strony organizują konkursy. Jeśli nie znamy strony, na której jest taki konkurs nie należy brać w nim udziału. Może to być po prostu naciągacz. Administratorzy strony dadzą nam polecenie wyślijcie sms, a wygracie tysięcy. Po tym jak wyślemy sms może się okazać, że zostaliśmy oszukani.

8 Legalność Nie należy pobierać muzyki i filmów ze stron pirackich. Jeśli chcemy mieć film lub muzykę na komputerze można całkiem tanio zapłacić, ale posiadać to legalnie. Nie bądź piratem komputerowym!

9 Gry Nie należy grać w gry brutalne oraz takie, które nie są dozwolone dla młodzieży. Nie wolno również wchodzić na strony przeznaczone powyżej 18 lat i oglądać takich filmów.

10 Koniec Dziękuję za uwagę ;) Przygotowała Kapusta Agnieszka


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo w sieci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google