Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, którzy przybierają wygląd ponury. Ty zaś, kiedy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz” (Mt 6, 16-18).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, którzy przybierają wygląd ponury. Ty zaś, kiedy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz” (Mt 6, 16-18)."— Zapis prezentacji:

1

2 „Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, którzy przybierają wygląd ponury. Ty zaś, kiedy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz” (Mt 6, 16-18).

3

4 POST. JAŁMUŻNA. MODLITWA.
Wielki Post to wyjątkowy czas. A wyjątkowego czasu nie można przegapić. Kościół od wieków ma na to trzy sposoby. Trzy sposoby, żeby go nie zmarnować. POST. JAŁMUŻNA. MODLITWA.

5

6 WIELKI POST wielu z nas od zawsze kojarzy z posypaniem sobie głowy popiołem, przyjęciem postawy zasmuconego grzesznika i realizowanymi z zaciśniętymi zębami postanowieniami. To wszystko w jakimś stopniu ma sens, ale CZY TYLKO O TO W POŚCIE CHODZI?

7

8 Kościół daje ludziom post żeby się NAWRÓCILI I PRZYGOTOWALI NA ŚWIĘTA WIELKANOCY. Innymi słowy chce abyśmy przypomnieli sobie, że 2000 lat temu po świecie chodził Bóg, który tak bardzo się w każdym z nas zakochał, że w swoim szaleństwie miłości dał człowiekowi się wyszydzić, sponiewierać i zabić na krzyżu.

9

10 Jest jeszcze jedna rzecz, którą On zrobił, a o której bardzo często zapominamy w swojej perspektywie poszczenia. ON ZMARTWYCHWSTAŁ, A TO ZMIENIA WSZYSTKO.

11

12 Ten fakt oznacza, że CHRZEŚCIJANIN W TYM OKRESIE, NIE POWINIEN OGRANICZAĆ SIĘ DO PATRZENIA I WALKI ZE SWOJĄ MARNOŚCIĄ I GRZECHEM. To tylko część naszego zadania.

13

14 Wszystkie Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Misteria i inne nabożeństwa nie mają nas doprowadzić do użalania się nad sobą i tym „jak Pan Jezus był biedny”. NIE TĘDY DROGA.

15

16 Wszystko, co dzieje się w Kościele, w tym czasie, ma nas skierować na drogę nawrócenia. Ale co to w zasadzie znaczy się nawrócić? Najczęściej tłumaczy się, że CHODZI O UZNANIE ZŁA, KTÓRE POPEŁNILIŚMY I PODJĘCIU DECYZJI O TYM, ABY JE ZOSTAWIĆ ZA SOBĄ I WIĘCEJ GO NIE POWTARZAĆ. Oczywiście jest to prawda, ale tylko częściowa.

17

18 Greckie słowo oznaczające nawrócenie, METANOIA ma o wiele szersze znaczenie. CHODZI O ZMIANĘ MYŚLENIA, KTÓRA Z KOLEI MA PROWADZIĆ DO ZMIANY SPOSOBU NASZEGO DZIAŁANIA. Przed Chrystusem nawrócenie oznaczało powrót do przestrzegania Prawa - uznanie tego, co ono mówi, i stanięcie w posłuszeństwie wobec niego.

19

20 Jezus, rozpoczynając swoją publiczną działalność, powiedział: „NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ”. On sprawił, że te dwa aspekty - Prawo i wiara - stały się jednym, a NAWRÓCENIE MIAŁO ODTĄD OZNACZAĆ NIE TYLE SPOJRZENIE WSTECZ, ILE PÓJŚCIE DO PRZODU.

21

22


Pobierz ppt "„Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, którzy przybierają wygląd ponury. Ty zaś, kiedy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz” (Mt 6, 16-18)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google