Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapewne nieraz odczuwałeś efekty zanieczyszczenia powietrza, którym codziennie oddychamy. Szczególnie w dużych miastach. –Uwaga, dzisiaj notujemy wysoki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapewne nieraz odczuwałeś efekty zanieczyszczenia powietrza, którym codziennie oddychamy. Szczególnie w dużych miastach. –Uwaga, dzisiaj notujemy wysoki."— Zapis prezentacji:

1

2 Zapewne nieraz odczuwałeś efekty zanieczyszczenia powietrza, którym codziennie oddychamy. Szczególnie w dużych miastach. –Uwaga, dzisiaj notujemy wysoki poziom skażenia, W niektórych miastach, takich jak Meksyk, Santiago, Moskwa itd. stacje radiowe nadają ostrzeżenia: –Osoby starsze oraz dzieci nie powinny wychodzić z domu, –Osoby czynnie uprawiające sport nie powinny tego dzisiaj czynić, –Astmatycy powinni zakładać maski tlenowe, –Pozostałe osoby powinny używać maseczek ochronnych,

3 Dla rozwiązania tego problemu, który zaczyna być tragedią światową wynaleziono już rozwiązanie!... Nie wierzysz ?

4 W 1996 w USA General Motors wyprodukowała pierwsze seryjne samochody EV1 (Electric V, które jeździły w Kalifornii.W 1996 w USA General Motors wyprodukowała pierwsze seryjne samochody EV1 (Electric V ehicle 1), które jeździły w Kalifornii.

5

6 Były to szybkie auta : od 0 do 100 km/h, przyśpieszały przez mniej niż 9 sekund ! I były bardzo ciche !

7 Nie wytwarzały żadnego zanieczyszczenia. Nie miały nawet rury wydechowej!

8 Łatwo je można było doładować energią elektryczną w domowym garażu

9 Jak to było możliwe? Dziesięć lat później te samochody przyszłości zniknęły. Po pierwsze, aut tych nie można było kupić, jedynie wynająć. Umowy wynajmu nie były jasne ani ich nie przedłużano.

10 … ZNISZCZONE … General Motors odzyskał wszystkie EV1, pomimo protestów ich użytkowników, a następnie zostały one …

11 WSZYSTKIE TE SAMOCHODY!!!

12 1997 HyperminiW 1997 Nissan zaprezentował elektryczny model Hypermini podczas salonu samochodowego w Tokio. Władze miejskie Pasaden y ( K alif o rnia) przystosowały go do używania przez swoich urzędników.

13 Autka te były bardzo cenione ze względu na łatwość manewrowania i parkowania, a jeszcze bardziej - z uwagi na łatwość poruszania się po mieście.

14 Władze miejskie chciały te samochody kupić, lecz Nissan odmówił. W sierpniu 2006 umowa wynajmu, zawarta pomiędzy urzędem miejskim i Nissanem, wygasła.

15 ZNISZCZYĆ ! Nissan odzyskał auta po to, by je...

16 Ten doskonały technologicznie elektryczny pojazd z napędem 4x4 był produktem bardzo cenionym przez użytkowników od 1997 r. 2003 RAV4-EVW 2003 Toyota zadecydowała o wstrzymaniu produkcji RAV4-EV (EV= Electrical Vehicle – pojazd elektryczny)

17 Cena ładowania wynosiła 0.09 US$ za kilowatogodzinę, a koszt pełnego naładowania auta - $2.70. W 2005 r. umowy wynajmu tych pojazdów wygasły.

18 Toyota natychmiast zaczęła odzyskiwać wszystkie samochody po to, by je… ZNISZCZYĆ !

19 W końcu ZWYCIĘSTWO! Toyota poddała się i wyraziła zgodę na wykupienie aut przez osoby dotychczas je wynajmujące. Wtedy jednak wielu obywateli amerykańskich podjęło wspólne działania: Utworzone zostało stowarzyszenie Dont Crush – Nie Niszczyć, mające za cel niedopuszczenie do zniszczenia RAV4 EV. Stowarzyszenie wywierało nacisk na Toyotę przez 3 miesiące

20 Jednakże linia montażowa została usunięta z produkcji i akumulator NiMH EV-95 nigdy już nie wrócił do produkcji. Dlaczego? W roku 2005 Chevron-Texaco za kwotę 30 milionów US$ wykupił patent na akumulator US$30 i dokonał demontażu fabryki.

21 Ciekawe, że pojazdy elektryczne są masowo niszczone, podczas gdy te na paliwo mają się bardzo dobrze. W czerwcu 2001 23-letni Jeffrey Luers, amerykański aktywista walczący o zachowanie terenów zielonych, miał przykre doświadczenie.

22 Został mianowicie skazany na 22 lata i 8 miesięcy za spalenie 3 Hummerów (są to amerykańskie samochody na wzór wojskowych, nadzwyczaj paliwożerne). Czynem tym chciał zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim te ultra-szkodliwe monstra są dla naszej planety.

23 Lobbies wielkich koncernów naftowych nie życzyły sobie, by pojazdy elektryczne przetrwały....wzniecają natomiast i prowadzą na Bliskim Wschodzie wojny o ropę, zabijając istnienia ludzkie na całym świecie... skażeniem powodowanym przez paliwa!

24 Tymczasem auto elektryczne nie jest jedyną alternatywną technologią, jaka istnieje… BMW dysponuje nadającym się do powszechnego użytku samochodem na bazie wodoru. I to od 10 lat! Gubernator Kalifornii, słynny aktor Arnold Schwarzenegger jeździ Hummerem. Na wodór!

25 W ubiegłym roku zaprezentowano publicznie Genepax, pierwsze i jedyne jak dotąd auto funkcjonujące na parę wodną! Tak – to nie pomyłka – to auto działa! Wyłącznie na wodę! To nie wszystko. Woda nie musi być filtrowana, a samochód jest w stanie jechać przez godzinę z prędkością 80 km na jednym litrze wody!!!

26

27 A zatem: Jak to jest, że auta te nie są promowane na świecie. Powinny przecież od dawna wypierać te na paliwo… Jedyną wydzieliną pojazdu wodorowego jest para wodna. To znaczy, że jest on całkowicie wolny od zanieczyszczeń! A źródłem spalanego przezeń surowca jest powietrze! Źródłem bezpłatnym!!!

28 Wyobrażacie sobie, ile kosztowałaby baryłka ropy, gdyby ropa nie była używana do napędu aut osobowych i ciężarowych? Niski popyt spowodowałby wielki spadek cen… Komisja Kongresu USA stwierdziła, że cena baryłki ropy mogłaby wynosić $65, czyli o połowę mniej od ceny aktualnej, gdyby nie było spekulantów. Do spekulantów należą wszystkie wielko-kapitałowe fundusze inwestycyjne z USA i Europy.

29 Wiecie kim są ci, których nie interesuje obniżka cen ropy? Gigantyczne korporacje naftowe kontrolujące ustawodawców amerykańskich i europejskich przy pomocy pieniędzy, którymi dysponują… Wielkie kapitały rodzin, kontrolujących liczne gigantyczne przemysły uzależnione od ropy, takie jak rodzina Bush (byłego prezydenta USA), rodziny Rockefellerów, Rothschildów, angielska rodzina królewska itd...

30 ¿Wiecie, że biopaliwa przyczyniają się do zwiększenia zapotrzebowania na ropę? Oleje miesza się z ropą, by obniżyć jej konsumpcję, jednak w rzeczywistości powoduje to jej umocnienie jako głównego surowca napędzającego pojazdy. Inteligentne są te typki, nie sądzicie? Poza tym, użycie zbóż i olejów do produkcji biopaliw spowodowało eskalację cen podstawowych zbóż w skali światowej… ponieważ wielkie kapitały nabywają je w pakietach giełdowych jako zakupy towarów na przyszłość. Użycie zbóż i olejów do produkcji biopaliw wpływa także dla uzyskania surowca do mieszania z ropą.

31 Słyszeliście o efekcie kuli śniegowej? Wysłać informację dziesięciu przyjaciołom, z których każdy prześle ją następnie dziesięciu swoim przyjaciołom… i w taki sposób informacja obiegnie świat… Działanie - 1: Jeśli uważasz tę informację za ważną – roześlij ją! W ciągu kilku miesięcy od chwili obecnej będą nas miliony osób zadających pytania: Dlaczego produkuje się, a następnie niszczy samochody elektryczne ? Dlaczego nie są popularyzowane auta napędzane wodorem? Działanie - 2: Podczas najbliższej wizyty w auto-salonie podkreślaj swą stanowczą chęć zakupu auta elektrycznego, a jeszcze lepiej – na wodór lub nawet na parę wodną. Chcesz oddychać świeżym powietrzem? Zacznij więc działać! Lobbies można pokonać, mimo że wyglądają na silne i mocno zakorzenione..

32 UJAWNIJ TEMAT WŚRÓD SWOICH KONTAKTÓW !!! SKOMENTUJ GO Z PRZYJACIÓŁMI !!! UCZUL INNE OSOBY !!! Sólo así podrá haber MOBILIZACIÓN contra los lobbies que nos quieren enfermar con la polución provocada por los combustibles que son la esencia de la opulencia. WALCZMY O NASZE PRZEŻYCIE I DOBRO PLANETY !


Pobierz ppt "Zapewne nieraz odczuwałeś efekty zanieczyszczenia powietrza, którym codziennie oddychamy. Szczególnie w dużych miastach. –Uwaga, dzisiaj notujemy wysoki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google