Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CUDZE CHWALIMY A CZY SWOJE ZNAMY ?. MIEJCSA KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CUDZE CHWALIMY A CZY SWOJE ZNAMY ?. MIEJCSA KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ"— Zapis prezentacji:

1 CUDZE CHWALIMY A CZY SWOJE ZNAMY ?

2 MIEJCSA KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

3 Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju. Barcelona zajmuje 100,4 km² i liczy 1 621 537 mieszkańców. Aglomeracja Barcelony liczy 3 774 000 mieszkańców.

4

5

6 WARTO ZOBACZYĆ Architerkura Gaudiego Architerkura Gaudiego Sagrada Familia Sagrada Familia FC Barcelona FC Barcelona Oraz wiele innych

7 Zwiedzanie Barcelony to niezwykła podróż szlakiem zadziwiających budowli Gaudiego. Przede wszystkim dzięki niemu katalońska stolica uważana jest za jedno z najbardziej kolorowych i ciekawych architektonicznie miast w Europie. Nie ma wątpliwości, że Gaudi zmienił w bajkę to niegdyś nudne mieszczańskie miasto. Nie ma wątpliwości, że Gaudi zmienił w bajkę to niegdyś nudne mieszczańskie miasto.

8 Antoni Plàcid Guillem i Cornet, znany jako Antonio Gaudí

9

10

11

12

13 Casa Batlló

14 ŁAWKA GAUDIEGO Ławka w Parku Güell jest najdłuższą i najbardziej znaną ławką na świecie. Swoim owalnym kształtem otacza główny plac w parku. Znajduje się na końcu schodów wejściowych i mierzy 110 metrów. Z tego miejsca turyści mogą podziwiać wyjątkową panoramę Barcelony. Okładzina ławki Guella skomponowana jest z białej i wielokolorowej mozaiki Ławka w Parku Güell jest najdłuższą i najbardziej znaną ławką na świecie. Swoim owalnym kształtem otacza główny plac w parku. Znajduje się na końcu schodów wejściowych i mierzy 110 metrów. Z tego miejsca turyści mogą podziwiać wyjątkową panoramę Barcelony. Okładzina ławki Guella skomponowana jest z białej i wielokolorowej mozaiki

15 SAGRADA FAMILIA Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – Secesyjny kościół - bazylika mniejsza, Główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego. W założeniu architekta sama konstrukcja budowli miała przypominać jeden wielki organizm. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882r i trwa ona do dzisiaj. Kliknij tutaj

16 Do czasów współczesnych wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 strzelistych wież, mierzących do 170 metrów wysokości. Do czasów współczesnych wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 strzelistych wież, mierzących do 170 metrów wysokości. Wieże symbolizują 12 apostołów, 4 ewangelistów, Maryję oraz Jezusa (centralna najwyższa). Po ukończeniu wieży poświęconej Jezusowi Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem na świecie. Po ukończeniu wieży poświęconej Jezusowi Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem na świecie.

17

18

19

20

21

22

23

24 FC BARCELONA Kataloński wielosekcyjny klub sportowy, istniejący od chwili założenia drużyny piłkarskiej. Założony w 1899 przez grupę Szwajcarów, Anglików i Hiszpanów, z czasem stał się katalońską instytucją o dużym znaczeniu społecznym. Barwy klubowe Barcelona zaczerpnęła od szwajcarskiego klubu FC Basel.

25 Drużyna piłkarska należy do najbardziej utytułowanych zespołów świata w tej dyscyplinie – ma na koncie: 22 mistrzostwa Hiszpanii, 22 mistrzostwa Hiszpanii, 26 Pucharów Króla Hiszpanii, 26 Pucharów Króla Hiszpanii, 10 Superpucharów Hiszpanii, 10 Superpucharów Hiszpanii, 4 Puchary Europy, 4 Puchary Europy, 4 Puchary Zdobywców Pucharów, 4 Puchary Zdobywców Pucharów, 4 Superpuchary Europy, 4 Superpuchary Europy, 2 razy Klubowe Mistrzostwo Świata 2 razy Klubowe Mistrzostwo Świata Puchar Interkontynentalny Puchar Interkontynentalny i wiele innych trofeów.

26

27

28 CAMP NOU Stadion piłkarski w Barcelonie w Hiszpanii, na którym są rozgrywane mecze klubu FC Barcelona. Jego trybuny mieszczą 98 772 osób, czyniąc go największym czynnym stadionem w Europie i na świecie. Decyzja o budowie nowego stadionu zapadła w 1954 roku. Stadion (Camp de Les Corts) na którym dotychczas grała drużyna był za mały, bo "zaledwie" 60-tysięczny.

29

30 Joan Gamper, założyciel piłkarskiej sekcji klubu, chciał, aby w miarę zdobywania kolejnych trofeów i innych okazji, kibice przybywali do muzeum klubowego. Budowa owego muzeum, oraz oficjalne otwarcie nastąpiło dnia 24 sierpnia 1984 r., za sprawą ówczesnego prezesa klubu, Nuňeza. Od 1998 muzeum katalońskiego klubu ma powierzchnię 3500 metrów kwadratowych.

31

32

33

34

35

36 METRO Pierwsza linia Barcelońskiego metra powstała w 1924 roku, obecnie składa się z 9 linii i 140 stacji, a jego długość to ponad 100 km. Każdego roku z usług podziemnej kolejki korzysta 460 mln osób.

37

38 Dzielnica gotycka Barri Gòtic Średniowieczna dzielnica w Barcelonie, centrum barcelońskiego Starego Miasta. Rozciąga się pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego a rondem Sant Pere oraz między aleją La Rambla i ulicą Via Laietana. Zasadniczy skomplikowany układ ulic w dzielnicy oraz większość budynków datuje się na okres średniowiecza

39

40

41 La Boqueria – najbardziej znany bazar w Barcelonie Mercat de Sant Josep de la Boqueria, tak brzmi jego pełna nazwa, to najbardziej znany bazar w Barcelonie i jest jednym z żelaznych punktów wycieczek. Można tutaj kupić owoce, również te z morza, warzywa, soki, nabiał, czyli generalnie zdrową żywność. Wszystko świeże, soczyste, kolorowe.

42

43

44

45

46 Głowa barcelońska Roya Lichtensteina W pobliżu plaży odnaleźć można co najmniej kilka takich figur. Najbardziej znana jest Głowa barcelońska Roya Lichtensteina znajdująca się na Moll de la Fusta. Powstała ona w sposób dobrze znany w Hiszpanii, tj. poprzez zatopienie w cemencie potłuczonej ceramiki.

47

48 DZIĘKUJEMY ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI PRZYGOTOWALI: Aleksandra Sikorska Kamil Moskwa

49 SOBÓTKI DATA MIEJSCE ROZPOCZĘCIA OPIS TRASY DystansZAKOŃCZENIE 09.11. 2013 Sopot ul. T. Kościuszki przed U III W godz. 10.30 SZLAKIEM BORSUKA kwadrat żółty przekreślony na zielono ul. 23-Marca, Mała Gwiazda, Gliniana Góra, Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze, ul. Kasprowicza 5,5 km Sopot Wyścigi pętla trolejbusowa Al. Niepodległości około godz. 13.00


Pobierz ppt "CUDZE CHWALIMY A CZY SWOJE ZNAMY ?. MIEJCSA KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google