Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książki, gazety, dokumenty… Informacje w nich zawarte poznajemy dzięki temu, że potrafimy czytać. Każdy język ma swoje znaki, litery i zasady. My Polacy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książki, gazety, dokumenty… Informacje w nich zawarte poznajemy dzięki temu, że potrafimy czytać. Każdy język ma swoje znaki, litery i zasady. My Polacy."— Zapis prezentacji:

1 Książki, gazety, dokumenty… Informacje w nich zawarte poznajemy dzięki temu, że potrafimy czytać. Każdy język ma swoje znaki, litery i zasady. My Polacy czytamy tekst od strony lewej do prawej. Ale są też takie kraje, w których ludzie zaczynają czytać daną linię od strony prawej. W słowach i zdaniach zawartych w tej prezentacji nie ma to właściwie żadnego znaczenia. Spróbuj przeczytać podane słowa zwyczajnie i wspak. Oprac. Logopeda –Maria Radziejewska CZYTAĆ KAŻDY MOŻE…, TROCHĘ LEPIEJ LUB…

2 ANILINAARABÓBINNIKAJAK KOKŁAMAŁŁAPAŁMAMOKO

3 MIMPOTOPPOPSEDESRADAR SOSZAKAZZEZMIMZARAZ

4 A teraz przeczytaj całe zdania … też wspak. A TA KANAPA TO KOTA PANA KATA IGOR MAM MUR MAM ROGI KOBYŁA MA MAŁY BOK

5 MARZENA POKAZAŁA ZAKOPANE Z RAM TOLO MA SAMOLOT WÓŁ UTYŁ A MA MAŁY TUŁÓW ZARAZ GRATA NA TARG ZARAZ

6 A może kolego dodasz coś do tego ???


Pobierz ppt "Książki, gazety, dokumenty… Informacje w nich zawarte poznajemy dzięki temu, że potrafimy czytać. Każdy język ma swoje znaki, litery i zasady. My Polacy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google