Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak stworzyć infografikę ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak stworzyć infografikę ?"— Zapis prezentacji:

1 Jak stworzyć infografikę ?

2 Obsługa programu Easel.ly
Czyli jak stworzyć swoją własną infografikę ?

3 Rejestracja na stronie programu:
Otwieramy stronę www programu : w prawym górnym rogu klikamy na słowo REGISTER; następnie rejestrujemy się, wpisując swoje dane; po zarejestrowaniu możemy już śmiało wybrać 1 z 15 pomysłów na tło; teraz możemy wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Mamy wiele opcji do wykorzystania. do dzieła…

4

5

6

7 Jak wstawiamy tekst ? W gotowym projekcje mamy już wpisane wyrazy, ale gdy chcemy wstawić swoje słowo to klikamy dwukrotnie na gotowy wyraz, wówczas powinno się nam ukazać okienko do którego możemy wpisać własny tekst .

8

9 Jak wstawiamy obiekty ? Aby wstawić obiekt wystarczy, że klikniemy na słowo OBJECTS. Następnie możemy wybrać sobie poszczególne kategorie np.: zwierzęta. Ukazują nam się wówczas różne zwierzęta, itd. Z 10 kategorii jest co wybierać.

10

11

12 Co robimy gdy chcemy dodać własny obiekt ?
W górnej części ekranu znajduje się ikona dwóch grotów, strzałek skierowanych w górę, podpisane słowem UPLOAD. Gdy ją klikniemy, to wówczas ukazuje się nam zielona ikona z napisem ADD FILES… klikamy i wybieramy obraz, który, musi być zapisany na komputerze, abyśmy mogli go dodać do naszej infografiki.

13

14 Co zrobić gdy już chcemy zapisać naszą infografikę ?
W lewym górnym rogu jest czarna ikona z napisem SAVE , klikamy, nazywamy i zapisujemy . I gotowe !

15

16 Mamy nadzieję, że dzięki naszej skromnej, ale chyba treściwej instrukcji uda Wam się stworzyć własną infografikę w programie Easel.ly.

17 Przykładowa infografika

18 Życzymy powodzenia w tworzeniu własnej infografiki 
Dziękujemy za uwagę Prezentację przygotowały uczennice klasy III D : Patrycja Nawrot i Karolina Karczyńska Życzymy powodzenia w tworzeniu własnej infografiki 


Pobierz ppt "Jak stworzyć infografikę ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google