Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

© teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010. Czasopismo teberia* powstało przy portalu teberia.pl utworzonymw 1997 roku przez entuzjastów skupionych wokół Instytutu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "© teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010. Czasopismo teberia* powstało przy portalu teberia.pl utworzonymw 1997 roku przez entuzjastów skupionych wokół Instytutu."— Zapis prezentacji:

1 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

2

3 Czasopismo teberia* powstało przy portalu teberia.pl utworzonymw 1997 roku przez entuzjastów skupionych wokół Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Akademii Górniczo-Hutniczej Czasopismo teberia* powstało przy portalu teberia.pl utworzonymw 1997 roku przez entuzjastów skupionych wokół Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Akademii Górniczo-Hutniczej W 2009 roku portal przejęła Fundacja dla AGH W 2009 roku portal przejęła Fundacja dla AGH

4 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

5 Nasze czasopismo kierujemy do: ludzi nauki, ludzi nauki, studentów, studentów, przedsiębiorców zorientowanych na zaawansowane technologie, przedsiębiorców zorientowanych na zaawansowane technologie, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej. przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej.

6 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

7 teberia* ma inspirować młodych ludzi do kreatywności, pokazywać sukcesy osób, które nie bały się zaryzykować i podjęły nowatorskie wyzwania. teberia* ma inspirować młodych ludzi do kreatywności, pokazywać sukcesy osób, które nie bały się zaryzykować i podjęły nowatorskie wyzwania. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do studiowania na kierunkach technicznych polskich Uczelni, pokazać że otwierają one drogę do sukcesu i satysfakcji. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do studiowania na kierunkach technicznych polskich Uczelni, pokazać że otwierają one drogę do sukcesu i satysfakcji. Chcemy prezentować sukcesy polskich naukowców, Chcemy prezentować sukcesy polskich naukowców, Chcemy pomóc zrozumieć zachodzące wokół nas zjawiska i zaprezentować ogromną rolę jaką w dzisiejszym świecie odgrywa wiedza, Chcemy pomóc zrozumieć zachodzące wokół nas zjawiska i zaprezentować ogromną rolę jaką w dzisiejszym świecie odgrywa wiedza, Pragniemy wspierać inicjatywy wszystkich Uczelni technicznych, ich pracowników oraz studentów. Pragniemy wspierać inicjatywy wszystkich Uczelni technicznych, ich pracowników oraz studentów.

8 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Chcemy w sposób zajmujący i prowokujący do myślenia opisywać oraz ilustrować prezentowane zagadnienia. Chcemy w sposób zajmujący i prowokujący do myślenia opisywać oraz ilustrować prezentowane zagadnienia.

9 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Chcemy pokazywać powiązania technologii oraz przełożenia innowacji na rozwiązania biznesowe i kontekst społeczny. Chcemy pokazywać powiązania technologii oraz przełożenia innowacji na rozwiązania biznesowe i kontekst społeczny.

10 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 teberia* ma opowiadać historie o wyłaniających się technologiach oraz analizować ich komercyjne, ekonomiczne, społeczne i polityczne oddziaływanie. teberia* ma opowiadać historie o wyłaniających się technologiach oraz analizować ich komercyjne, ekonomiczne, społeczne i polityczne oddziaływanie.

11 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Ma prezentować innowacje w nauce i technice oraz wpływ jaki mają na biznes, społeczeństwo oraz życie codzienne ludzi. Ma prezentować innowacje w nauce i technice oraz wpływ jaki mają na biznes, społeczeństwo oraz życie codzienne ludzi.

12 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 teberia* będzie przedstawiać wydarzenia oraz ludzi, którzy za nimi stoją. teberia* będzie przedstawiać wydarzenia oraz ludzi, którzy za nimi stoją.

13 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

14 Czasopismo teberia to również filar intensywnie zmieniającego się portalu internetowego teberia.pl, który wywodzi się z kręgu gospodarki surowcami mineralnymi i funkcjonuje w sieci już 5 lat budując ogromną bazę wiedzy.

15 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 teberia.pl – docelowo przerodzi się w platformę …

16 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

17 Budujemy budżet wydania najbliższych 6 numerów czasopisma, które w założeniu ukazywać się ma jako dwumiesięcznik. Proponujemy uczelniom udział w przedsięwzięciu w formie prenumeraty. Zakładamy że w udzieleniu nam swoistego mecenatu wydawniczego wezmą udział wszystkie Uczelnie wchodzące w skład KRPUT-u. W zamian za wsparcie proponujemy: oddanie do dyspozycji Uczelni miejsca (1800 znaków - strona maszynopisu) na: artykuł tematyczny, wywiad, reportaż, recenzja. umieszczenia baneru reklamowego Uczelni w portalu teberia.pl oraz jednorazowej usługi dziennikarskiej połączonej z opublikowaniem tekstu w czasopiśmie i portalu. zamieszczenie loga Uczelni wraz ze szczegółową informacją w czasopiśmie i portalu w kolumnie poświęconej naszym partnerom,

18 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Dla osiągnięcia zakładanych celów proponujemy utworzenie kilkuosobowej Rady Doradczej złożonej z grona JM Rektorów i Wykonawczej złożonej z Rzeczników Prasowych Uczelni Rada Doradcza składa się z kilku osób dbających o prawidłowe reprezentowanie interesów Uczelni wchodzących w skład KRPUT. Rada Doradcza składa się z kilku osób dbających o prawidłowe reprezentowanie interesów Uczelni wchodzących w skład KRPUT. Rada Wykonawcza- kilkuosobowe ciało wspierające Redaktora Naczelnego w zakresie zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego czasopisma oraz poszukiwaniu form efektywnej współpracy z uczelniami. Rada Wykonawcza- kilkuosobowe ciało wspierające Redaktora Naczelnego w zakresie zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego czasopisma oraz poszukiwaniu form efektywnej współpracy z uczelniami.

19 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

20 Finansowanie Od początku istnienia projekt teberia* finansowany był z środków uzyskanych od sponsorów i środków własnych Fundacji dla AGH Od początku istnienia projekt teberia* finansowany był z środków uzyskanych od sponsorów i środków własnych Fundacji dla AGH Jedno wydanie czasopisma z równoczesną obsługą portalu kosztuje 27 000 zł Jedno wydanie czasopisma z równoczesną obsługą portalu kosztuje 27 000 zł Kwota potrzeba na wydanie 6 numerów to 162 000 zł, Kwota potrzeba na wydanie 6 numerów to 162 000 zł, Połowa tej kwoty czyli 81 000 zł redakcja pragnie uzyskać ze środków z reklamy, oraz sponsorów, Połowa tej kwoty czyli 81 000 zł redakcja pragnie uzyskać ze środków z reklamy, oraz sponsorów, Drugą połowę kwoty pragniemy pozyskać z prenumeraty oferowanej Uczelniom skupionym w KRPUT. Zakładamy że każda z Uczelni w ramach własnego wkładu otrzyma w proporcjonalnej do liczby studentów ilości każdy egzemplarz magazynu. Drugą połowę kwoty pragniemy pozyskać z prenumeraty oferowanej Uczelniom skupionym w KRPUT. Zakładamy że każda z Uczelni w ramach własnego wkładu otrzyma w proporcjonalnej do liczby studentów ilości każdy egzemplarz magazynu.

21 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Każda z Uczelni w ramach swojego wkładu w wydanie czasopisma otrzyma w proporcjonalnej liczbie do ilości studentów każdy egzemplarz magazynu * jednostkowa cena egzemplarzy 5,50 zł

22 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 Awangarda high-tech w Stanach Zjednoczonych ma do wyboru wiele tytułów: Wired, Technology Review", Fast Company", o licznych czasopismach naukowych nie wspominając. W Polsce jest doskonały Świat nauki", Młody technik", Wiedza i życie", Focus". Niby nieźle, brakuje jednak czegoś łączącego świat zaawansowanych technologii, gospodarki, polityki. Wszystko wskazuje, że tym czymś może stać się teberia*". Edwin Bendyk - Polityka"

23 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 "Wierzę, że dziennikarstwo to nie tylko szukanie taniej sensacji, ale odkrywanie bogactwa życia codziennego." Zespół redakcyjny tworzą doświadczeni publicyści ze znanych tytułów prasowych: Polityka, Gazeta Wyborcza, Polska Agencja Prasowa oraz młodzi ludzie wyznające wspólne, etyczne zasady: rzetelności i profesjonalizmu. Jacek Srokowski, redaktor naczelny magazynu teberia

24 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010

25 Wydaliśmy już 3 numery Numer w przygotowaniu

26 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010 teberia* - działamy non-profit! Przedsięwzięcie teberia ma charakter niekomercyjny. Potencjalne zyski naszego przedsiębiorstwa zasilą fundusz stypendialny Fundacji.

27 © teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010


Pobierz ppt "© teberia.pl_Sandomierz_21.05.2010. Czasopismo teberia* powstało przy portalu teberia.pl utworzonymw 1997 roku przez entuzjastów skupionych wokół Instytutu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google