Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dokumentacja papierowa. Formy wysyłki dokumentów papierowych listy, listy, przesyłki na nośniku CD/DVD, przesyłki na nośniku CD/DVD, paczki. paczki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dokumentacja papierowa. Formy wysyłki dokumentów papierowych listy, listy, przesyłki na nośniku CD/DVD, przesyłki na nośniku CD/DVD, paczki. paczki."— Zapis prezentacji:

1 Dokumentacja papierowa

2 Formy wysyłki dokumentów papierowych listy, listy, przesyłki na nośniku CD/DVD, przesyłki na nośniku CD/DVD, paczki. paczki.

3 Przesyłki W systemie kancelaryjnym przesyłki z poszczególnych działów powinny być przekazywane do sekretariatu za pokwitowaniem. W systemie kancelaryjnym przesyłki z poszczególnych działów powinny być przekazywane do sekretariatu za pokwitowaniem. Przesyłki od gości hotelowych są wysyłane bezpośrednio z recepcji. Przesyłki od gości hotelowych są wysyłane bezpośrednio z recepcji.

4 Przed wysłaniem pracownik sekretariatu sprawdza czy przesyłka z danego działu: jest podpisana, jest podpisana, zawiera datę i miejsce przygotowania, zawiera datę i miejsce przygotowania, ma niezbędne oznakowanie (zgodne z instrukcją kancelaryjną), ma niezbędne oznakowanie (zgodne z instrukcją kancelaryjną), zawiera wymagane załączniki. zawiera wymagane załączniki.

5 W przypadku działania na zlecenie klienta recepcjonista może jedynie: przygotować kopertę, przygotować kopertę, zapakować przesyłkę. zapakować przesyłkę.

6 Adres odbiorcy zawiera: imię i nazwisko odbiorcy, imię i nazwisko odbiorcy, pełną nazwę firmy, pełną nazwę firmy, nazwę ulicy wraz z numerem lokalu, nazwę ulicy wraz z numerem lokalu, kod pocztowy i nazwę miejscowości, kod pocztowy i nazwę miejscowości, nazwę kraju (przy przesyłkach zagranicznych). nazwę kraju (przy przesyłkach zagranicznych).

7 Zadania do wykonania Porównaj dokumentację papierową z elektroniczną. Wskaż plusy i minusy każdej z nich. Porównaj dokumentację papierową z elektroniczną. Wskaż plusy i minusy każdej z nich. Ułóż procedurę, według której pracownik recepcji będzie wysyłał list i paczkę na polecenie gościa. Ułóż procedurę, według której pracownik recepcji będzie wysyłał list i paczkę na polecenie gościa.


Pobierz ppt "Dokumentacja papierowa. Formy wysyłki dokumentów papierowych listy, listy, przesyłki na nośniku CD/DVD, przesyłki na nośniku CD/DVD, paczki. paczki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google