Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja USOS Raporty tekstowe wersja 16.01.2014 by Marek Opacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja USOS Raporty tekstowe wersja 16.01.2014 by Marek Opacki."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja USOS Raporty tekstowe wersja by Marek Opacki

2 Raporty tekstowe Raporty tekstowe są mechanizmem bezpośredniego generowania raportów do plików, w tym do formatu CSV rozpoznawalnego przez program Microsoft Excel. Główny formularz mechanizmu znajduje się pod menu Administracja -> Raporty tekstowe. Z listy wybieramy raport i zapoznajemy się z instrukcją szczegółową zawartą w opisie. Następnie wciskamy przycisk Generuj.

3 Ustawienia raportu W formularzu ustawień raportu możliwe jest podanie własnej nazwy pliku, do którego raport zostanie wygenerowany. Poniżej wypisana jest lista parametrów niezbędnych do jego uruchomienia. Najczęściej jest to data w formacie RRRR.MM.DD lub kod jednostki w formacie 1X Po wprowadzeniu danych początkowych wciskamy przycisk Start. Wskazujemy jeszcze miejsce na dysku, w którym plik ma zastać zapisany (na przykład Puplit) i zatwierdzamy wybór przyciskiem OK.

4 Zakończenie procesu Po zakończeniu generowania raportu otrzymamy stosowny komunikat. Po jego zatwierdzeniu możliwe jest ponowne uruchomienie raportu z innymi parametrami początkowymi. Dopiero po tym komunikacie możliwe jest rozpoczęcie pracy na wygenerowanym pliku wynikowym.


Pobierz ppt "Instrukcja USOS Raporty tekstowe wersja 16.01.2014 by Marek Opacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google