Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System e-zamówienia. Założenia projektu Wyszukanie części o zadanym numerze lub pasujących do zadanych pojazdów Wyszukiwanie zamienników do wyszukanych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System e-zamówienia. Założenia projektu Wyszukanie części o zadanym numerze lub pasujących do zadanych pojazdów Wyszukiwanie zamienników do wyszukanych."— Zapis prezentacji:

1 System e-zamówienia

2 Założenia projektu Wyszukanie części o zadanym numerze lub pasujących do zadanych pojazdów Wyszukiwanie zamienników do wyszukanych artykułów na podstawie kodów OES Składanie zamówień na wybrane towary

3 Ekran startowy

4 Wykaz zamówień klienta Klient po zalogowaniu się do systemu otrzymuje historię swoich zamówień Dla każdego zamówienia wyświetlane są: data złożenia, termin realizacji, rodzaj dokumentu sprzedaży oraz wartość brutto i netto.

5 Pozycje zamówienia Każde zamówienie może składać się z kilku pozycji – osobna pozycja na każdy produkt (w jednej pozycji można zamawiać kilka sztuk) Dodając pozycję do zamówienia należy wskazać zamawiany produkt – podając jego indeks oraz podać liczbę zamawianych sztuk Indeks produktu można uzyskać wykorzystując wyszukiwarkę produktów (Techdoc) lub wyszukując odpowiednią pozycję w wykazie wszystkich towarów Indeks można również wpisać z klawiatury

6 Dodawanie pozycji

7 Wyszukiwarka artykułów Okno wyszukiwarki składa się z trzech części: 1. Ramka kryteriów wyszukiwania 2. Ramka wyszukanych artykułów 3. Ramka informacji szczegółowych Dwa tryby wyszukiwania: Katalog pojazdów Wyszukiwanie bezpośrednie (po nazwie, indeksie lub z użyciem filtrów)

8 Wyszukiwarka artykułów

9 Katalog pojazdów Katalog pojazdów pozwala wyświetlić części pasujące do wybranego pojazdu (marka, model i wersja) z wybranej grupy, np. Układ hamulcowy => Hamulce tarczowe => Tarcza hamulcowa.

10 Wyszukiwanie bezpośrednie W trybie wyszukiwania bezpośredniego można znaleźć produkt podając fragment jego nazwy, indeksu lub opisu.

11 Wyszukiwanie z użyciem filtrów Użycie filtrów w trybie wyszukiwania bezpośredniego pozwala na określenie producenta, kategorii czy numeru handlowego szukanego produktu lub listy pojazdów, do których część ma pasować.

12 Wyszukiwanie zamienników Korzystając z filtru Numery można wyszukać zamienniki dla oryginalnych części – wystarczy podać numer OES.

13 Dodatkowe funkcje System e-zamówienia udostępnia dodatkowe funkcje, dostępne po wybraniu odpowiedniego przycisku z górnej części ekranu startowego: Składanie reklamacji Generowanie elektronicznych dokumentów Pliki wymiany dla systemów informatycznych klienta

14 Reklamacje Reklamacje mogą dotyczyć problemów związanych z realizacją zamówienia. W szczególności kontrahent może reklamować nieterminową realizację zamówienia, braki w dostawie w stosunku do zamówienia, inne ceny na fakturze, a inne na zamówieniu, czy uszkodzone towary. Po zarejestrowaniu reklamacji w systemie e-zamówienia informacja przekazywana jest do pracownika odpowiedzialnego za zamówienia dla danego kontrahenta. Po obsłużeniu zgłoszenia kontrahent otrzymuje w systemie e- zamówienia zwrotną informację o sposobie załatwienia reklamacji. Tą drogą kontrahent może również przesyłać inne wiadomości.

15 Faktury elektroniczne System e-zamówienia umożliwia automatyczne wystawienia faktur, generowanie pliku danych dotyczących sprzedawanego asortymentu (załącznik elektroniczny do Faktury VAT) i wgląd w historię operacji dla kontrahenta. Kontrahent składając zamówienie ma możliwość wygenerowania elektronicznej postaci Faktury VAT i zapisania u siebie na dysku. Posiada również możliwość analizowania swoich rozrachunków, należności oraz historii zamawianych towarów.

16 Pliki wymiany System e-zamówienia pozwala na integrację z systemami informatycznymi klientów. Kontrahent może przygotować plik wymiany wygenerowany z własnego systemu informatycznego. W pliku zawarte są dane o zamawianych towarach. System e-zamówienia wczytuje tak przygotowany plik i na jego podstawie generuje zamówienie. Format pliku wymiany ustalany jest z kontrahentem w zależności od używanego przez niego systemu informatycznego.

17 e-zamówienia Moto-Hurt S. A.


Pobierz ppt "System e-zamówienia. Założenia projektu Wyszukanie części o zadanym numerze lub pasujących do zadanych pojazdów Wyszukiwanie zamienników do wyszukanych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google