Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogrzewanie Domu Skąd bierze się energia cieplna? Co ucieka przez komin? ? ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogrzewanie Domu Skąd bierze się energia cieplna? Co ucieka przez komin? ? ?"— Zapis prezentacji:

1 Ogrzewanie Domu Skąd bierze się energia cieplna? Co ucieka przez komin? ? ?

2 Energia cieplna i gaz wydechowy Paliwa kopalne (naturalne zasoby) są głównymi paliwami grzewczymi: Ropa naftowa, gaz naturalny, węgiel brunatny (brykiet) Główne składniki paliw kopalnych: Węgiel (C) – we wszystkich paliwach kopalnych i Wodór(H) – głównie w ropie i gazie naturalnym. C + O 2 CO 2 4H + O 2 2 H 2 O Głównymi składnikami gazu wydechowego są dwutlenek węgla i woda (para)

3 Charakterystyka CO 2 Naturalny składnik atmosfery Uwalniany (naturalnie) przez wszystkie żyjące istoty poprzez oddychanie Potrzebny zielonym roślinom jako surowiec do fotosyntezy Uwalniany (przez człowieka) podczas spalania paliw węglowych (np. ropy, gazu, węgla, drewna); uwalniany również podczas uszkadzania Ziemi W 2005 zawartość CO2 w atmosferze była na poziomie 379 ppm (0.0379 objętości procentowej); oznacza to wzrost o 35% w stosunku do ery przed przemysłowej (ok. 1750 r. ) Pewne jest, że poziom ten będzie wzrastał

4 Efekt Cieplarniany Brak efektu cieplarnianego: Ujemny efekt cieplarniany -18°C na powierzchni Ziemi (średnio) Naturalny efekt cieplarniany: Naturalne gazy cieplarniane +15°C na powierzchni Ziemi (średnio) +33°C Efekt cieplarniany (działalność człowieka): Gazy cieplarniane uwalniane przez człowieka prawie +16°C plus+0.74°C w XX wieku Pewna kontynuacja wzrostu CO 2 jest głównym gazem cieplarnianym uwalnianym przez człowieka; jest on odpowiedzialny za prawie 80% efektu cieplarnianego powodowanego działalnością człowieka.

5 Globalne ocieplenie – i ?! Możemy się obawiać następujących skutków: topnienie lodowców, problemy z wodą pitną, wzrost poziomu mórz, powodzie, wzrost ekstremalnych warunków pogodowych (ulewne deszcze, fale upałów, burze), więcej intensywnych opadów deszczów na wyższych terenach, mniej opadów w regionach subtropikalnych (powodujące problemy z głodem i rolnictwem), rośliny i zwierzęta zmieniając swoje środowisko narażają się na wyginięcie.

6 Ochrona Klimatu i 350 Jako, że globalne ocieplenie wzrasta, skutki stają się coraz bardziej poważne. Aby zapobiec dotkliwym zmianom klimatu, atmosfera powinna ogrzewać się maksymalnie do 2°C w stosunku do czasów przedprzemysłowych. Koncentracja CO 2 powinna zostać ograniczona do 350 ppm (cząsteczek na milion). Obecna sytuacja: 379 ppm, wciąż rośnie. Potrzeba nam szybkiego zwrotu o 180 ° ! Weźmy się do pracy!


Pobierz ppt "Ogrzewanie Domu Skąd bierze się energia cieplna? Co ucieka przez komin? ? ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google