Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Żyć to znaczy ruszać się, a ruch to drzewo do świata uczenia się dr Paul Dennison.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Żyć to znaczy ruszać się, a ruch to drzewo do świata uczenia się dr Paul Dennison."— Zapis prezentacji:

1 Żyć to znaczy ruszać się, a ruch to drzewo do świata uczenia się dr Paul Dennison

2 1. To system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat. Cel ogólny: * Stwarzanie dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju poprzez stymulowanie zmysłów w działaniu. * Usprawni małą motorykę poprzez kreślenie wybranych znaków. * Rozwinie koordynację wzrokowo – ruchowo – słuchową. * Rozwinie umiejętności zgodnego współdziałania w parze oraz w zespole. * Kształtuje odporność emocjonalną, doświadcza radości. * Nabywa umiejętność wypowiadania się w oparciu o wykonaną kartę pracy. * Zdobędzie doświadczenia matematyczne poprzez manipulowanie papierem i jego składanie. Cele szczegółowe: dziecko

3 Obszar 3 pt: Wspomaganie rozwoju mowy dzieci Obszar 4 pt: Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia Obszar 8 pt: Wychowanie przez sztukę – muzyka, śpiew, pląsy i taniec Obszar 13 pt: Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną Obszar 14 pt: Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania Proponowane zabawy i ćwiczenia systemu Edukacja przez ruch uwzględniają możliwości motoryki dziecka oraz fizjologiczny ruch organizmu, a także rozwój społeczny dzieci (wspólne wykonanie prac plastycznych). Każde zajęcie zawiera:

4 Grupa, w której innowacja jest realizowana: Biedronki - dzieci sześcioletnie

5

6

7 Figury znamy i origami składamy

8

9

10

11

12

13


Pobierz ppt "Żyć to znaczy ruszać się, a ruch to drzewo do świata uczenia się dr Paul Dennison."

Podobne prezentacje


Reklamy Google