Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oskar Dziacko 1 T. Co To Jest Internet? Czym dok ł adnie jest internet? Dla niektórych z nas internet jest czym ś, co umo ż liwia nam kontaktowanie si.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oskar Dziacko 1 T. Co To Jest Internet? Czym dok ł adnie jest internet? Dla niektórych z nas internet jest czym ś, co umo ż liwia nam kontaktowanie si."— Zapis prezentacji:

1 Oskar Dziacko 1 T

2 Co To Jest Internet? Czym dok ł adnie jest internet? Dla niektórych z nas internet jest czym ś, co umo ż liwia nam kontaktowanie si ę ze znajomymi, przegl ą danie wiadomo ś ci, robienie zakupów i granie w gry. Dla innych internet mo ż e oznacza ć lokalnych dostawców łą czy szerokopasmowych lub podziemne przewody i ś wiat ł owody, za po ś rednictwem których dane przep ł ywaj ą przez miasta i oceany.

3 Wirusy Osoby podające się za kogoś innego Utrata haseł lub numerów (np. konta bankowego)

4 Wady vs Zalety WADY ZALETY - pornografia -tworzenie stron internetowych w złym celu (przeważnie nielegalnym) -przemoc -niektóre strony www wulgarne -reklamy kominikacja z innymi -rozrywka (strony z grami, muzyką itp.) -wyszukiwarki przez które wyszukujemy informacje -każdy może być anominowy -można wykonywać przelewy

5 W sieci zdarzają się różne rodzaje przestępstw. Cyberprzestępca może próbować zdobyć dostęp do Twoich danych, np. do hasła do poczty e-mail, informacji o koncie bankowym czy numeru PESEL. Aby osiągnąć cel, przestępca stara się zainstalować na Twoim komputerze złośliwe oprogramowanie, włamać się na Twoje konto lub podstępnie namówić Cię do przekazania danych.

6 Mam nadzieję że pomogłem z zrozumieniu problemu zagrożeń w internecie.


Pobierz ppt "Oskar Dziacko 1 T. Co To Jest Internet? Czym dok ł adnie jest internet? Dla niektórych z nas internet jest czym ś, co umo ż liwia nam kontaktowanie si."

Podobne prezentacje


Reklamy Google