Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
Oskar Dziacko 1 T

2 Co To Jest Internet? Czym dokładnie jest internet? Dla niektórych z nas internet jest czymś, co umożliwia nam kontaktowanie się ze znajomymi, przeglądanie wiadomości, robienie zakupów i granie w gry. Dla innych internet może oznaczać lokalnych dostawców łączy szerokopasmowych lub podziemne przewody i światłowody, za pośrednictwem których dane przepływają przez miasta i oceany.

3 ZAGROŻENIA Wirusy Osoby podające się za kogoś innego
Utrata haseł lub numerów (np. konta bankowego)

4 Wady vs Zalety WADY ZALETY
-pornografia -tworzenie stron internetowych w złym celu (przeważnie nielegalnym) -przemoc -niektóre strony www wulgarne -reklamy kominikacja z innymi -rozrywka (strony z grami, muzyką itp.) -wyszukiwarki przez które wyszukujemy informacje -każdy może być anominowy -można wykonywać przelewy

5 Zabezpiecz swój internet
W sieci zdarzają się różne rodzaje przestępstw. Cyberprzestępca może próbować zdobyć dostęp do Twoich danych, np. do hasła do poczty , informacji o koncie bankowym czy numeru PESEL. Aby osiągnąć cel, przestępca stara się zainstalować na Twoim komputerze złośliwe oprogramowanie, włamać się na Twoje konto lub podstępnie namówić Cię do przekazania danych.

6 Dziękuje za uwagę. Mam nadzieję że pomogłem z zrozumieniu problemu zagrożeń w internecie .


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google