Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że pozostają same w domu, zapraszają do siebie kolegów i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że pozostają same w domu, zapraszają do siebie kolegów i."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że pozostają same w domu, zapraszają do siebie kolegów i koleżanki. Korzystają z uroków śnieżnej i mroźnej pogody. W czasie zabawy i wypoczynku nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

4 Bezpieczne ferie. Pamiętaj, aby podczas ferii dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

5

6 Sanki Nie zjeżdżaj na sankach z górek znajdujących się koło ulicy!

7

8 GÓRKI Na górkach jednym z niebezpieczeństw jest tłok. Gdy zjeżdżających osób jest zbyt dużo na górce można na kogoś wjechać lub ktoś może wjechać na Ciebie. W tej sytuacji możesz złamać sobie którąś z kończyn lub zrobić krzywdę innej osobie.

9 Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie

10 BEZPIECZNE FERIE Ferie to czas zabaw, ale pami ę taj, aby była ona bezpieczna !

11

12 Bądź widoczny na drodze.

13 Pamiętaj o odblaskach!

14 Nie przebiegaj przez ulicę i nie przechodź w miejscach niedozwolonych.

15 Nigdy nie wsiadaj na sanki, które są ciągnięte przez pojazdy.

16 Kulig Bierz udział w kuligach, które organizują osoby pełnoletnie. Pamiętaj, aby sanki były ciągnięte przez konie.

17

18 Nie przechodź koło domu którego krańce dachu pokryte są SOPLAMI!!! NIE !!!

19 Pamiętaj. Nacieranie też jest niebezpieczne. Jeśli znajdziesz się koło osoby nacierającej zwróć jej uwagę(UWAGA!!! Wtedy uważaj, bo osoba może natrzeć Ciebie !!!), albo odejdź od niej …

20 Woda to żywioł, również zimą. Korzystaj tylko ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Unikaj nieznanych, zamarzniętych akwenów wodnych. Woda to żywioł, również zimą. Korzystaj tylko ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Unikaj nieznanych, zamarzniętych akwenów wodnych.

21 1. Unikaj miejscowego przeciążenia. 2. Nie trzymaj rąk w kieszeniach / ogranicza to Twoją swobodę, uniemożliwiając reakcję w chwili załamania się lodu. 3. Po usłyszeniu trzeszczenia lodu natychmiast zawróć!!!

22 Bezpieczne lodowisko jest ogrodzone, obserwowane, i ma odpowiedni, sprawdzony lód. kamery ogrodzenie Przystosowany do jazdy na nim lód

23 Nie chod ź PO ZAMARZNI Ę TYCH JEZIORACH

24 do jazdy na nartach wybieraj stoki odpowiednie do twoich umiejętności

25 Gdy jeździsz na nartach miej na sobie kask, który w razie upadku uchroni głowę

26 Nie otwieraj drzwi nieznajomym PAMI Ę TAJ

27

28 Ubieraj się stosownie do pogody tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu

29 Uważaj na lód! Ubieraj buty odpowiednie do warunków pogodowych i uważaj na lód!

30

31 Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;

32 nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek bez opieki dorosłych

33

34 Przepis na udane ferie

35 Prezentację przygotowali: Julia Gawrońska Hania Ginter Gabrysia Ławrynowicz Nikola Meissner Eryk Moszkowicz Julia Nowicka Kuba Osiej Martynka Smaruj Marcelina Szmyt Natalka Wiatrzyk Klaudia Woźniak Ola Zielińska Maja Sobiło Julia Sobiło Kinga Kossakowska Magda Konieczna Miłosz Budny Kacper Kolańczyk Leszek Miernicki Kacper Michalski Tomek Laskowski Staś Wojciechowski Opiekunowie: Magdalen Grondys-Welc i Anna Być

36


Pobierz ppt "Okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że pozostają same w domu, zapraszają do siebie kolegów i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google