Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe
Pracownicy ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

2 Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy
Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Spędźcie ferie na wesoło uprawiając sporty zimowe! Jazda na sankach dotlenia organizm, wyzwala emocje! Sanki połączone w kuligu dostarczają wiele uśmiechu! Można dać upust swojej energii! Jazda na łyżwach wzmacnia nogi, ręce i kręgosłup! Podczas jazdy na łyżwach uczymy się koordynacji ruchów i gracji!

3 Jazda na snowboardzie to niesamowita frajda!
Wyzwala adrenalinę! Zimą możemy urządzić wojnę na śnieżki! A dzięki temu również wzmocnimy nasz system odporności i bardzo miło spędzimy czas!

4 Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas zabawy!
- Nie ślizgaj się po zamarzniętych stawach, jeziorach i rzekach! - Nie zjeżdżaj na sankach z górek kończących się ulicami! - Nie zjeżdżaj z górek na sankach po nieznanych trasach! - Uprawiając sporty zimowe ubieraj się ciepło, lecz w lekkie ubiory!

5 * Klucze od mieszkania chowaj pod ubraniem!
* NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania! * NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny! * NIE ufaj osobom obcym! * NIE bierz od nich proponowanych słodyczy! * NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu! * NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych!

6 Nie zapomnij o higienie wypoczynku!
* Śpij co najmniej 7 – 8 godzin na dobę, * Przed snem wywietrz pokój, * Ubieraj się stosownie do pogody, * Pamiętaj o czapce, szaliku i rękawiczkach, * Stosuj kremy ochronne na skórę twarzy, * Po przyjściu do domu umyj ręce.

7 Dbaj o higienę osobistą!
* Odżywiaj się zdrowo, * Unikaj przebywania z osobami chorymi na grypę lub inne infekcje, * W przypadku objawów grypopodobnych zgłoś się do lekarza, * Noś ze sobą chusteczki higieniczne, a zużyte każdorazowo wyrzucaj do pojemnika na śmieci, * Myj ręce po wyjściu z toalety, po zakończeniu zabawy oraz po wyjściu z toalety.

8 Chcesz mieć udane ferie? Skorzystaj z tego przepisu!
Wrzuć do garnka rozsądku troszeczkę I już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę. Gdy wyobraźni trzy łyżeczki odliczysz, Ominiesz górki w pobliżu ulicy. Dodając kubek rozwagi i miodu, Nie przypniesz sanek do samochodu. Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi, A nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi. Wypij napoju dwie filiżanki, Resztą poczęstuj wszystkie koleżanki. Przepis wspaniały, działa błyskawicznie; Bawiąc się świetnie, zachowasz zdrowie i życie!


Pobierz ppt "Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google