Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeździj zawsze pod opieką dorosłych. Poruszaj się tylko po wyznaczonych trasach. Gdy włączasz się do ruchu na stoku, popatrz zawsze w górę, czy nikt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeździj zawsze pod opieką dorosłych. Poruszaj się tylko po wyznaczonych trasach. Gdy włączasz się do ruchu na stoku, popatrz zawsze w górę, czy nikt."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Jeździj zawsze pod opieką dorosłych. Poruszaj się tylko po wyznaczonych trasach. Gdy włączasz się do ruchu na stoku, popatrz zawsze w górę, czy nikt nie nadjeżdża. Nie zajeżdżaj nikomu drogi. Jeśli musisz, zatrzymuj się z boku trasy. Jeśli zobaczysz skrzyżowane narty wbite w stok to znaczy, że stało się coś złego spytaj czy osoba poszkodowana nie potrzebuje pomocy. Jadąc wyciągiem nie bujaj krzesełkiem. Jeździj zawsze w kasku. Bądź zawsze ubrany odpowiednio do pogody. Pamiętaj w górach pogoda jest zmienna.

5

6

7

8

9

10

11 zamknij drzwi od wewnątrz, nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła, nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to, za kogo się podaje (np.: policjanta, listonosza czy znajomego rodziców), gdy odbierzesz telefon i nie znasz rozmówcy, nie informuj go o nieobecności rodziców, tylko powiedz, że w tej chwili nie mogą podejść do telefonu

12  KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem, WRACAJ DO DOMU O USTALONEJ PORZE !  NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,  NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,  NIE ufaj osobom obcym,  NIE bierz od nich proponowanych słodyczy,  NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,  NIE wsiadaj do samochodu osób nieznajomych,  NIE oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.

13  Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy, znaki drogowe, pieszych lub okna - może to być przyczyną wypadku.  Nie przyczepiaj sanek do samochodu - nie wolno uczestniczyć w kuligach organizowanych na ulicach miasta.  Nie zjeżdżaj na sankach z górek, które prowadzą na jezdnię, jezioro lub rzekę.  Nie chodź po torze, gdy inni zjeżdżają na sankach.  Podchodź na górkę z boku toru saneczkowego.

14 Chodnik to niewłaściwe miejsce do robienia ślizgawki. Nie wchodź na lód zamarzniętych jezior i rzek.

15 POGOTOWIE POLICJA STRAŻ POŻARNA TELEFON ALARMOWY Z KOMÓRKI GOPR 999 998 997 601 100 300 112

16 WYKONAŁY: JOANNA MIELCZAREK, ELŻBIETA KUŁAGA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W STARGARDZIE SZCZECIŃSKIM


Pobierz ppt "Jeździj zawsze pod opieką dorosłych. Poruszaj się tylko po wyznaczonych trasach. Gdy włączasz się do ruchu na stoku, popatrz zawsze w górę, czy nikt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google