Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII
Prezentacja powstała ze slajdów wykonanych przez uczniów SP 319

2 Slajdy zawierają: zabawa śnieżkami, ach te śnieżki, lód na chodniku,
odblaski, dbaj o zdrowie, jazda na sankach, nie wolno zjeżdżać na ulicę, lodowisko – figlowisko, wyposażenie, bezpieczeństwo na stoku, korzystanie z wyciągów, kolejki górskie, snowboard, bądź ostrożny.

3 Zabawa śnieżkami Ferie to wspaniały czas - bez szkoły, zadań domowych, wczesnego wstawania. Podczas ferii najczęstszą zabawą jest bitwa na śnieżki i miłe spędzanie czasu w gronie przyjaciół. Podczas zabawy śnieżkami trzeba stosować środki bezpieczeństwa.

4 Ach te śnieżki Podczas bitwy na śnieżki trzeba zwrócić uwagę czy inni mają ochotę, by uczestniczyć w zabawie. Nie można lepić zbitych, twardych kul śniegowych oraz nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią. Niedozwolone jest także rzucanie śnieżkami w twarz kolegi oraz wrzucanie śniegu za kołnierz. Zabronione jest wchodzenie do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem. Przestrzegaj zasad podczas zabawy, aby nikomu nic się nie stało!

5 Lód na chodniku Gdy zimą wybieramy się na spacer, musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności na oblodzonej ulicy. Nawet cienka warstwa lodu może doprowadzić do wypadku.

6 Odblaski PAMIĘTAJ o odblaskach zwłaszcza, gdy przy drodze nie ma chodnika, JEST CIEMNO - kierowca może cię nie zauważyć…

7 Dbaj o zdrowie Ubierz się odpowiednio do temperatury panującej na zewnątrz

8 Jazda na sankach Co trzeba przygotować: Sanki; Ciepłe ubranie;
Krem ochronny do twarzy. Wybieraj górkę w zależności od wieku i swoich możliwości. Ubranie nie może mieć wystających sznurków, które mogą się zahaczyć o jakąś część w sankach.

9 NIE WOLNO ZJEŻDŻAĆ NA ULICĘ!!!
Tak nie powinno się zjeżdżać.

10 Lodowisko – figlowisko
To idealna forma zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dzięki sztucznym lodowiskom możemy jeździć nie tylko zimą ale również w inne, cieplejsze pory roku. Mogą być różne rodzaje sportów uprawianych na lodzie, takich jak: hokej, łyżwiarstwo szybkie lub figurowe.

11 PAMIĘTAJ: nigdy nie jeździmy na zamarzniętych jeziorach, rzekach czy stawach, jeździmy w miejscach wcześniej przystosowanych do tego, jeżdżąc na lodowisku dobrze mieć ochraniacze! uważaj na innych!!!

12 WYPOSAŻENIE kask gogle kurtka spodnie sprzęt

13 BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU
Pamiętaj o innych osobach. Panuj nad szybkością i sposobem jazdy. Wybierz tor jazdy do możliwości. Bezpiecznie podchodź i schodź. Stosuj się do znaków i sygnalizacji. W razie wypadku powiadom dorosłych.

14 Korzystanie z wyciągów
Zapoznaj się z jego regulaminem . Ustaw się odpowiednio w kolejce, aby nie przeszkadzać innym. Sprawdź wszystkie zapięcia. Podczas zsiadania z wyciągu, postępuj zgodnie z instrukcjami operatora wyciągu.

15 Kolejki górskie Jedziesz kolejką? Przestrzegaj podstawowych zasad podczas jazdy: Nie powinieneś przepychać się podczas wjazdu na górę. Musisz zachowywać się cicho. Nie przeszkadzaj osobie obsługującej kolejkę. Spokojnie opuść wagon, po zakończeniu jazdy.

16 Snowboard Powszechnie uważany za sport ekstremalny. Szybka jazda na desce przyspiesza bicie serca, a wykonywanie przeróżnych ewolucji może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Jednak aby czerpać z tego maksymalną przyjemność, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Uważamy na inne osoby zjeżdżające! Dostosowujemy jazdę do swoich umiejętności

17 Bądź ostrożny unikniesz wypadku!!!

18 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII"

Podobne prezentacje


Reklamy Google