Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe 2015. W czasie zimy, dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, których można byłoby uniknąć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe 2015. W czasie zimy, dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, których można byłoby uniknąć."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe 2015

2 W czasie zimy, dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, których można byłoby uniknąć.

3 Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

4  Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja

5 Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

6 Gdy jesteś sam w domu nie otwieraj obcym.

7 Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze Noś elementy odblaskowe

8 Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy. Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych TAK NIE

9  Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni.

10  Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz np. nie mogą to być przechodnie, okna lub przejeżdżające samochody – można stać się sprawcą groźnego wypadku. Nigdy nie celuj w głowę!

11 Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.

12 Czas wolny spędzaj aktywnie – nie przesiaduj godzinami przed telewizorem lub komputerem TAK NIE WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA I AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU!

13 Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

14 ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE: POLICJA – 997 STRAŻ POŻARNA - 998 POGOTOWIE RATUNKOWE – 999 NUMER ALARMOWY Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO 112

15 Udanych, bezpiecznych i zdrowych ferii zimowych życzy wszystkim Samorząd Szkolny Zespołu Szkół im ks. J. Twardowskiego w Wołominie


Pobierz ppt "Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe 2015. W czasie zimy, dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, których można byłoby uniknąć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google