Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GI MNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W TOLKMICKU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GI MNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W TOLKMICKU"— Zapis prezentacji:

1 GI MNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W TOLKMICKU
PROMOCJA GI MNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W TOLKMICKU Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy trzeciej w ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego, wstawiliśmy jedynie dwa slajdy dotyczące wyników z egzaminu gimnazjalnego 2012r. Prezentacja przygotowana przez uczniów byłej klasy trzeciej, w ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego, wstawiliśmy jedynie dwa slajdy dotyczące wyników z egzaminu gimnazjalnego 2012r.

2 ZachĘcamy Was do wybrania naszego Gimnazjum w Tolkmicku

3 Wyniki egzaminu gimnazjalnego szkół powiatu elbląskiego 2011/2012
Proszą zwrócić uwagę na tabelę, na której zaznaczyliśmy na żółto 3 najlepsze wyniki szkół w danej części egzaminu gimnazjalnego powiatu elbląskiego, a na brązowo 3 najgorsze wyniki. Wnioskujemy z tego, że gimnazjum nasze i milejewskie są w powiecie najlepsze, gdyż mają wyniki najwyższe z czterech części egzaminu, a w żadnej części nie uzyskały wyników najsłabszych. Ze zrozumiałych wzglądów wyłączyliśmy z porównania gimnazja w Kamionku i w Pasłęku przy ZSZ Gimnazjum w danym mieście powiatu elbląskiego Liczba ucz. Część humanistyczna Część matem. -przyrodnicza Część językowa j. polski Historia, wos matematyka przedmioty przyrodnicze j. angielski p. podst. Średni wynik Średni wynik % Nowakowo 11 44,3 50,4 33,3 41,3 43,6 Gronowo Górne 54 60,3 64,5 46,9 56,3 Dobre 25 57,6 46,5 34,9 39,1 39,4 Gronowo Elbląskie 68 51,9 48,2 48,5 55,8 Stankowo 61 58,0 50,7 43,2 44,5 51,8 Milejewo 51 66,7 61,6 44,8 49,7 59,3 Młynary 57 61,4 48,9 49,6 Pasłęk przy ZSZ 21 30,4 37,5 26,3 33,2 34,3 Pasłęk 1 148 58,1 54,3 42,1 45,9 Pasłęk 2 72 58,5 54,4 46,0 49,5 65,3 Rychliki 34 48,4 37,2 41,4 Tolkmicko 55 64,4 61,9 40,2 Kamionek 22 29,3 39,3 27,4 34,6 40,3

4 Zestawienie wyników poszczególnych klas naszego gimnazjum na tle kraju i województwa
Porównanie to wykazuje, że wyniki zależą w dużej mierze od potencjału uczniów, z jakich szkół do nas trafiają oraz z jakich środowisk pochodzą, niski poziom aspiracji i dążeń rodziców przekłada się na negatywne nastawienie młodzieży do szkoły i nauki. Nauczyciele i warunki nauczania są bowiem dla nich takie same. Wprawdzie mamy zespoły wyrównawcze, ale uczniowie nie czują potrzeby uczestniczenia w nich, a rodzice nie motywują młodzieży do korzystania z zajęć dodatkowych. Proszę spojrzeć na wyniki średnie klasy III a lub III b, są one lepsze od średniej krajowej, jedynie z matematyki niższe, ale wynik III a jest w tym samym staninie co naszego województwa. Część egzaminu kraj Wojew. IIIA III B III C Język polski 65% 62% 67% 68% 56% Historia WOS 58% Matematyka 47% 45% 41% 32% Przyroda 50% 49% 52% 46% Język angielski p. podst. 64% 59% 64 % 54% p. rozszerz. - 44% 36% 30% Porównanie to wskazuje, że wyniki zależą w dużej mierze od potencjału uczniów, z jakich szkół do nas trafili i z jakich środowisk pochodzą, gdyż nauczyciele są ci sami. Wprawdzie mamy zespoły wyrównawcze, ale uczniowie nie czują potrzeby uczestnictwa w nich, a rodzice ich nie motywują.

5 Prezentujemy karierę zawodową niektórych naszych absolwentów:
Maria Dworzecka – Laureatka konkursu przedmiotowego z j. polskiego na szczeblu wojewódzkim, obecnie uczennica II LO w Elblągu. Tak wspomina naszą szkołę: „II LO to szkoła rozwijająca, ale ja szczerze mówiąc, nie odczułam jakiejś wielkiej zmiany poziomów nauczania w porównaniu do tolkmickiego gimnazjum, a jest to jedno z najlepszych liceów w Elblągu” Aleksandra Lemanowicz - absolwentka II LO w Elblągu obecnie studentka V roku wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku Paweł Kozioł –ukończył I LO, student Politechniki Gdańskiej Karol Rutkowski - ukończył IV LO w Elblągu – kierunek sportowy, absolwent fizjoterapii EUHE, student Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku Karol Pięknik i Małgorzata Pankiewicz laureaci nagród „Siedmiu wspaniałych” Kamil Rutkowski – ukończył II LO i Akademię Medyczną w Gdańsku Marek Rzepnicki - ukończył IV liceum, studiuje matematykę w Gdańsku Magdalena Superson – ukończyła II LO i prawo w Szczecinie Karolina Gaweł –absolwentka I LO, studiuje prawo w Toruniu Katarzyna Bekisz – Laureatka konkursu przedmiotowego z biologii na szczeblu wojewódzkim, ukończyła II LO i medycynę w Warszawie Mikołaj Tadra - Laureat konkursu przedmiotowego z historii na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, obecnie uczeń liceum toruńskiego Aleksandra Myszka – absolwentka I LO, studiuje na dwóch kierunkach rachunkowość i finanse na Uniwersytecie Gdańskim oraz logistykę i handel morski Akademii Morskiej w Gdyni. Tak wspomina naszą szkołę: „Gimnazjum tolkmickie przygotowało mnie dobrze do nauki w liceum, bez problemów znalazłam się w czołówce klasowej” Gabriela Klinicka - Akademia Medyczna w Białymstoku. Joanna Cieciora, Oskar Tuzimek, Arkadiusz Idzikowski - uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

6 Poznajcie bliżej nasze gimnazjum :
O bezpieczeństwo dbamy poprzez: Monitoring na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dyżury nauczycieli. Kontrolowaną dyskotekę integrującą pierwszoklasistów ze starszymi koleżankami i kolegami. Działalność Rzecznika Praw Ucznia i Pedagoga. Konkurs na „Przyjaciela młodzieży”. Opiekę w świetlicy i podczas dowozów. Przestrzeganie praw i obowiązków zawartych w Katalogu Praw Ucznia i Statucie Szkoły znajdujących się w bibliotece szkolnej.

7 Nasi uczniowie korzystają ze stypendiów naukowych:
- Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Nikol Staszewska Jakub Sępka Natalia Jędrzejewska Fundacji Elbląg Karolina Gaweł Biorą udział w projektach unijnych, obecnie w Akademii uczniowskiej CEO działa 29 uczniów klas trzecich i 22 uczniów klas drugich. W ramach projektu uczestniczą w Szkolnych Kołach Naukowych, przygotowują projekty edukacyjne i wyjeżdżają na wycieczki integracyjno - poznawcze . Uczniowie posiadający informacje Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej objęci są indywidualnym wsparciem na zajęciach wyrównawczo-inspirujących czterech zespołów: humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego, - językowego, - wychowawczo – sportowego.

8 Na terenie szkoły działają!
SZKOLNE KOŁO NAUKOWE KOŁO TEATRALNE KOŁO BIOLOGICZNO-EKOLOGICZNE KOŁO MATEMATYCZNE KOŁO KOMPUTEROWE KOŁO PLASTYCZNE SZKOLNY KLUB SPORTOWY KOŁO HISTORYCZNE

9 Gimnazjum nasze ma piękną salę sportową, ładną bibliotekę, dobrze wyposażone sale lekcyjne!

10 Wiadomo! Szkoła to nie tylko lekcje!
Turnieje sportowe, Bale Belferka i trzecioklasistów, Rajdy Papieskie, Akademie okolicznościowe, Konkursy wiedzy i artystyczne, Rodzinne śpiewanie, Happeningi rekreacyjno - edukacyjne, Wyjazdy do Aquaparku, Wyjazdy do kina, Wycieczki zawodoznawcze, Wycieczki jedno i kilkudniowe, Biwaki na terenie szkoły, Dyskoteki, Wolontariat, Zbiórka surowców wtórnych, Ogniska, itp..

11

12

13 Dziękujemy za czas i uwagę, którą nam poświęciliście!


Pobierz ppt "GI MNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W TOLKMICKU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google