Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T. Pierwsze kroki w grafice komputerowej – poznajemy program Paint. (str.42-49) Cele: zapoznać się z programem Paint, jak rysować i kasować, jak rysować

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T. Pierwsze kroki w grafice komputerowej – poznajemy program Paint. (str.42-49) Cele: zapoznać się z programem Paint, jak rysować i kasować, jak rysować"— Zapis prezentacji:

1 T. Pierwsze kroki w grafice komputerowej – poznajemy program Paint. (str.42-49) Cele: zapoznać się z programem Paint, jak rysować i kasować, jak rysować pędzlem

2 Edytor grafiki - Paint Edytor grafiki – program do rysowania.

3 Okno programu Paint

4 Narzędzie do rysowania

5 Jak rysować i kasować Wybieramy z narzędzi do rysowania ołówek; Naciskamy lewy przecisk myszy i rysujemy;

6 Jak rysować i kasować Aby otworzyć nową kartkę rysowania: File (Failas)New (Naujas) Lub Naciskając dwa klawisze razem Ctrl i N

7 Jak pkolorować rysunek W edytorze grafiki nadole okna znajduje się paleta barw, wybieramy potrzebny kolor i zalerznie od tego czy rysujemy ołówkiem, czy pędzlem i rysujemy wybranym kolorem.

8 Zwiększamy, zmniejszamy obszar rysowania Najeżdżamy kursorem myszy na dolny róg kartki, rozciągniemy kartkę, trzymając wciśnięty lewy przecisk myszy.

9 Jak rysować odcinki Klikamy myszką na przecisk odcinka, naciskamy lewy przecisk myszy i ciągniemy do potrzebnej nam długości.

10 Zadanie W edytorze grafiki, napisać swoje imie, tak aby każda literka była napisna innym kolorem i podkreślić je.

11 Praca w domu Przeczytać z podręcznika str. 42-49.


Pobierz ppt "T. Pierwsze kroki w grafice komputerowej – poznajemy program Paint. (str.42-49) Cele: zapoznać się z programem Paint, jak rysować i kasować, jak rysować"

Podobne prezentacje


Reklamy Google