Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ż onglowanie Jak zacząć żonglować?. Krok 1. Wyrzucanie piłki z ręki do ręki (np. przez minutę przerzucamy piłkę z ręki do ręki, by przyzwyczaić się do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ż onglowanie Jak zacząć żonglować?. Krok 1. Wyrzucanie piłki z ręki do ręki (np. przez minutę przerzucamy piłkę z ręki do ręki, by przyzwyczaić się do."— Zapis prezentacji:

1 Ż onglowanie Jak zacząć żonglować?

2 Krok 1. Wyrzucanie piłki z ręki do ręki (np. przez minutę przerzucamy piłkę z ręki do ręki, by przyzwyczaić się do rzutu i łapania piłki).

3 Pozycja początkowa Ramiona rozluźnione, łokcie zgięte w ok. 90 stopniach, dłonie na szerokości barków. Jedna piłka w dłoni. Wyrzuć ją z jednej dłoni do drugiej na wysokość swoich oczu. Pamiętaj, że najważniejszy jest wyrzut. Wtedy złapanie piłki nie jest problemem. Aby przyzwyczaić się do trajektorii lotu piłeczki oraz jej łapania, poćwicz ten krok przynajmniej 1minutę.

4 Należy opanować dwa pierwsze kroki bardzo dobrze!

5 Krok 2. Naprzemienne wyrzucanie dwóch piłek (druga wyrzucana jest od środka do wewnątrz).

6 Do rąk weź 2 piłeczki, po jednej w każdą rękę. Pierwszą wyrzuć tak jak w kroku 1, a drugą od środka (tzw. inside throw) wtedy, gdy pierwsza znajduje się w najwyższym punkcie swojego lotu.

7 Te dwa kroki są najważniejsze. Trenuj je aż poczujesz się totalnie swobodnie. Potem będzie z górki.

8 Krok 3. Dokładamy trzeci wyrzut (dalej w rękach dwie piłki, kończymy z dwiema piłeczkami w ręce).

9 W dłoniach trzymaj po jednej piłeczce. Do kroku 2 dodaj trzeci wyrzut i kończymy z piłeczkami w jednej dłoni. Zaczynaj kilka razy od prawej ręki, a potem potrenuj także zaczynając od lewej.

10 Szybkie ćwiczenie przed trzema piłkami - na początku warto chwilę potrenować odbijanie trzema piłeczkami o szafkę, turlając po podłodze.

11 Krok 4. Czas na czwarty wyrzut – kończymy z piłeczkami w obu dłoniach.

12 Zacznij w ten sam sposób, co w kroku 3, tylko dołóż jeszcze kolejny, czwarty wyrzut. Po złapaniu, układ piłeczek powinien być taki sam, jak przy rozpoczęciu tego ćwiczenia.

13 Krok 5. Bierzemy do rąk trzy piłki – robimy 3 wyrzuty i łapiemy. Warto ćwiczyć to, zaczynając raz od lewej, raz od prawej ręki.

14 Do rąk weź 3 piłeczki. Wykonaj trzy wyrzuty, każdy od środka i złap. Na razie nie staraj się wykonać więcej wyrzutów, tylko skup się na dokładnych trzech i złapaniu wszystkich piłeczek. Trenuj na obie ręce. Jeśli czujesz się z tym pewnie, zapraszam do kroku 6.

15 Krok 6. Dokładamy 4 i 5 wyrzut. I tak dalej w nieskończoność.

16 Do kroku 5 dodaj czwarty i piąty wyrzut i złap piłeczki. Kolejne wyrzuty należą już do ciebie, na pewno sobie z nimi poradzisz.

17 Rozwiązanie częstych błędów i problemów: 1. Unikaj podrzucania obydwu piłeczek naraz. 2. Przy ćwiczeniach 2-3 nie przekładaj piłeczek z ręki do ręki. 3. Jeśli piłki uciekają Ci do przodu, skoryguj postawę ciała lekko do tyłu, a jeśli rzucasz sobie na ciało, przechyl się delikatnie do przodu. 4. Unikaj łapania piłeczek za wszelką cenę. Skup się na dobrych wyrzutach i ćwicz krok po kroku. W końcu nabierzesz płynności, gwarantuję Ci to !

18 Trochę treningu i silnej woli, a za mniej niż tydzień będziesz świetnie żonglować.

19 Cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

20 Opracowała: Hanna Iwaszkiewicz Wykorzystano materiały: http://kuglarstwo.pl/kaskada/http://kuglarstwo.pl/kaskada/ (autor: Bartek Milejczyk)


Pobierz ppt "Ż onglowanie Jak zacząć żonglować?. Krok 1. Wyrzucanie piłki z ręki do ręki (np. przez minutę przerzucamy piłkę z ręki do ręki, by przyzwyczaić się do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google