Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 – LECIE GIMNAZJUM W UJEŹDŹCU WIELKIM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 – LECIE GIMNAZJUM W UJEŹDŹCU WIELKIM"— Zapis prezentacji:

1 10 – LECIE GIMNAZJUM W UJEŹDŹCU WIELKIM

2 10-lecie Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim
1 września 1999 r. został zainaugurowany pierwszy rok szkolny gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim. W roku 2009 obchodzimy 10-lecie naszej szkoły. Choć to krótki okres czasu, ale jakże wiele w tych latach się wydarzyło . Pozwólcie Państwo, że zaprezentujemy tylko niewielki wycinek z jej historii.

3 Logo szkoły

4 Logo Gimnazjum Początkowo Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim funkcjonowało jako odrębna szkoła. Zamiast sztandaru wszelkim uroczystościom w szkole i poza nią towarzyszyło logo, po którym byliśmy rozpoznawalni.

5

6 Pierwsza kadra Kadra nauczycielska była skromna. Większość pedagogów posiadała jedynie kilka godzin w klasach gimnazjum. Na niniejszym obrazie są ci, którzy od początku byli na pełnym etacie.

7

8 Otrzęsiny 1999 Od początku brać uczniowska poddawana była otrzęsinom. Pierwszych dokonali nauczyciele.

9

10 Otrzęsiny 2007 Kolejne obrzędy wykonywane były przez klasy II pod kontrolą wychowawców. Oj, co się działo!!!

11

12 Pracownia komputerowa
Wielkim osiągnięciem naszego gimnazjum było otwarcie nowej pracowni komputerowej. Wszyscy – nauczyciele i uczniowie byli zachwyceni, gdyż mieliśmy szerszy kontakt ze światem. Niestety, radość trwała krótko. W pewną grudniową noc czar prysł, do szkoły wdarli się „ miłośnicy komputerów”. Wyrwane drzwi, po komputerach ani śladu. Ten wypadek był przyczyną do starań o monitoring obiektu. Udało się, działa.

13

14 Absolwenci Przez czas istnienia gimnazjum mury szkoły opuściło kilka roczników. Rangę tej uroczystości podnosiły stroje, jakie zostały uszyte przez rodziców a materiał zakupiony z funduszy zebranych podczas zabaw sylwestrowych dla lokalnej społeczności. Wielu absolwentów z czułością wspomina lata spędzone w naszej szkole i często odwiedza nas przy różnego rodzaju okazjach.

15

16 Bal absolwentów - 1 Nieodłączną tradycją naszej szkoły są bale, w których uczestniczą uczniowie , rodzice i nauczyciele. Cieszą się one coraz większą sympatią a zaangażowanie w ich przygotowanie pozwala na ścisłą współpracę wielu pokoleń. Punktem inaugurującym uroczystość jest polonez.

17

18 Bal absolwentów - 2 Choć podczas balu powinien dominować uśmiech, nie brak łez, które są dowodem na głębokie przywiązanie do szkoły, ludzi tu pracujących.

19

20 Konkursy „Światowid…”
Uczniowie gimnazjum brali udział w wielu konkursach organizowanych przez nauczycieli u nas uczących a także oferowanych przez inne placówki. Jednym z pierwszych sukcesów był udział w programie telewizyjnym „ Światowid, czyli krzyżówka 13 – latków”. Nasza szkoła reprezentowana przez Bartka Dąbka zajęła pierwsze miejsce.

21

22 „ 8 wspaniałych” Od początku funkcjonowania konkursu „ 8 wspaniałych” zawsze laureatami byli uczniowie naszej szkoły.

23

24 Stypendia Choć grono naszej uczniowskiej społeczności nie jest wielkie, są wśród nas tacy, którzy za wyniki w nauce zasłużyli na specjalne stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Trzebnica oraz Jana Pawła II.

25

26 Sardynia Wielkim osiągnięciem było wygranie konkursu wojewódzkiego na folder reklamowy o Sardynii. Czworo uczniów spędziło bajeczne wakacje we Włoszech na Sardynii . Ale im zazdroszczono!!!

27

28 Konkurs przedmiotów matematyczno - przyrodniczych
Od wielu lat w murach naszego gimnazjum odbywa się konkurs „ Potyczki matematyczno –fizyczno -chemiczne”, który przyciąga wielu zdolnych uczniów z powiatu trzebnickiego.

29

30 Konkurs historyczny Podobnie powodzeniem cieszy się konkurs historyczny „ W piastowskiej krainie”, w którym miłośnicy historii Polski mają szansę zmierzyć się w szrankach.

31

32 Uroczystości 3 Maja Zawsze delegacja z naszej szkoły bierze czynny udział w obchodach państwowych rocznic w Trzebnicy. Tutaj udział w przemarszu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

33

34 11 listopada Podobnie w dniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości obecni są reprezentanci naszej szkoły.

35

36 Hala sportowa Z pewnością bardzo ważnym wydarzeniem było oddanie do użytku hali sportowej, dzięki której lekcje wychowania fizycznego są dla uczniów o wiele bardziej atrakcyjne.

37

38 Vipy W uroczystości tej uczestniczyli notable naszej gminy, powiatu oraz kuratorium.

39

40 Cmentarz - Koczurki

41

42 Cmentarz -Komorówko Inicjatywą, która kształtuje w uczniowskiej społeczności tolerancję wobec innych wyznań oraz uczy historii jest coroczne porządkowanie po ewangelickiego cmentarza w Komorówku.

43

44 Wigilia Przez lata istnienia gimnazjum wypracowane zostały uroczystości mające na celu integrację uczniów z różnych klas i nauczycieli. Jedną z nich są wspólne Wigilie, podczas których śpiewane są kolędy i spożywana symboliczna kolacja.

45

46 Wybory Miss Nie tylko poważnymi imprezami żyje nasze gimnazjum. Wśród zbiorów archiwalnych jest wiele zdjęć, które je upamiętniają. Oto jedno z nich: Wybory Miss , pierwszą laureatką została Edyta Michalczewska.

47

48 Festyn - 1 Od wielu lat organizowane są festyny dla lokalnej społeczności, w których uczniowie przedstawiają swój kunszt artystyczny , sponsorzy okazują ogromne serca a goście mają doskonałą zabawę. Wszystkie uzyskane środki przeznaczane są na cele szkoły.

49

50 Festyn -2 Podczas owych festynów uczniowie współpracują z nauczycielami, rodzicami, dla których ogromnie miło jest uczestniczyć w życiu szkoły.

51

52 Wybory do S.U. Od początków gimnazjum nad jego działalnością działa Samorząd Uczniowski, który zawsze powoływany jest w wyborach, dzięki którym uczniowie uczą się podstaw demokracji i mogą współdecydować o własnej szkole.

53

54 Karta motorowerowa Uczniowie mają możliwość uzyskania karty motorowerowej. Prowadzący – pan dyrektor ofiarnie bez względu na pogodę szkoli młodych użytkowników szos. Tutaj widoczny sprzęt, to przeszłość, teraz mamy lepszy. Z roku na rok przybywa uczniów, którzy w ten sposób docierają do szkoły lub korzystają z uprawnień poza nią.

55

56 Wizyta w Niemczech Najświeższym osiągnięciem gimnazjum jest nawiązanie współpracy z niemieckimi uczniami w Kitzingen , u których w maju tego roku gościła nasza delegacja. W najbliższej przyszłości oczekujemy rewizyty.

57 Tak w telegraficznym skrócie przedstawia się kariera Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim . Mamy nadzieję, że następne dekady także przyniosą nam wiele powodów do wspomnień. Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "10 – LECIE GIMNAZJUM W UJEŹDŹCU WIELKIM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google