Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

25.10.2010.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "25.10.2010."— Zapis prezentacji:

1

2 Koncepcja ogólna: wyselekcjonowana linia produktów (kieliszki i szklanki) pod względem ich cech przydatności do konkretnych koktajli alkoholowych i drinków oferta obejmuje 10 różnych produktów dedykowanych do drinków zaliczanych do klasyki barmańskiej oferta skierowana dla klienta indywidualnego (barmana-amatora) pozwala przygotować profesjonalne drinki w domowych warunkach w komplecie ze szkłem klient otrzymuje historię drinka, przepis oraz propozycję podania

3 Opakowanie- jego funkcje:
użyteczna –uchwyty umożliwiają łatwy transport edukacyjna -zawiera ciekawostki dotyczące danego drinka, jego historię, kraj pochodzenia wizualna- obrazuje sposób, w jaki drinka można serwować poradnikowa- zawiera przepis, dzięki perforacji można go oderwać i zachować do wielokrotnego użytku

4 Opakowanie uchwyty przepis (perforacja)
ciekawostki historie ,kraj pochodzenia propozycja podania przepis (perforacja)

5 Kieliszki do eleganckich drinków:
COSMOPOLITAN kieliszek koktajlowy poj. 150ml M F MARGARITA kieliszek do margarity poj.270ml M F KIR ROYAL kieliszek do szampana poj.205ml H F

6 Szklanki niskie do koktajli :
Kieliszek typu shot: Szklanki niskie do koktajli : CAIPIRINHA szklanka niska poj.300ml F WHITE RUSSIAN szklanka niska poj. 300 ml F WŚCIEKŁY PIES kieliszek typu shot poj. 50ml F

7 Szklanki highball (wysokie): Szklanka typu hurricane:
CUBA LIBRE szklanka wysoka poj.330ml F BLOODY MARY szklanka wysoka poj. 330 ml F MOJITO szklanka wysoka poj. 300ml F PINA COLADA szklanka typu huricane poj. 300 ml F

8 COSMOPOLITAN nazywany też „Cosmo”, należy do najbardziej popularnych koktajli na świecie. Kieliszek Cosmopolitan poprzez finezyjny kształt odwołuje się do łagodnych i proporcjonalnych linii kobiecej sylwetki. Czarka, rozchylająca się ku górze, pozwala sączyć drinka, delektując się jego smakiem. Przejrzyste szkło pozwala wyeksponować jego zawartość.

9 Kir Royal to ekskluzywny drink na wyjątkowe okazje podawany jako aperitif. Serwuje się go w eleganckim kieliszku do szampana w kształcie pucharku. Rozłożysty kształt czarki kieliszka pozwala wydobyć charakterystyczny dla tego drinka zapach czarnej porzeczki.

10 MARGARITA pochodzi z Meksyku i podawana jest na całym świecie obowiązkowo w kieliszku o kształcie odwróconego sombrero. Kieliszek do Margarity swoim oryginalnym kształtem oddaje niecodzienny charakter drinka.

11 CAIPIRINHA narodowy koktajl Brazylii. Podawany jest w niskich, pękatych szklankach z grubym dnem. Kształtem przypomina owoc kokosu nawiązując do brazylijskich plaż.

12 White Russian to koktajl alkoholowy o słodkawym smaku. Serwujemy go w niskiej szklance z grubym dnem do podawania drinków krótkich, wlewanych prosto na lód. Rozłożysty kształt pozwala w pełni wyeksponować charakterystyczną śmietankową warstwę drinka.

13 CUBA LIBRE koktajl stworzony w Hawanie. Serwowany w szklance wysokiej (high-ball), która pozwala wyeksponować walory estetyczne drinka. Okrągły rant, kwadratowe dno-kształt tak przewrotny jak nazwa drinka w niej podawanego. Bo kto słyszał o wolności na Kubie.

14 KRWAWA MARY popularny drink powstał w latach 20. ubiegłego stulecia. Podawany w wysokiej szklance typu high-ball. Szklanka KRWAWA MARY z linii Drinki Świata ma dekoracyjne pofalowane dno, które nawiązuje do panującego w tamtym okresie stylu ART DECO - tworzącego produkty dekoracyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

15 MOJITO najsłynniejszy drink pochodzący z Kuby. Serwowany jest w wysokiej szklance highball. Proste, wysokie ścianki umożliwiają użycie dużej ilości lodu, czemu MOJITO zawdzięcza swoje orzeźwiające właściwości. Grube dno pozwala bezpiecznie rozetrzeć miętę.

16 PINA COLADA pochodzi ze słonecznych Karaibów. Podaje się go w szklance typu hurricane. Nazwa szklanki ze względu na podobieństwo kształtów nawiązuje do lampy sztormowej (hurricane lamp). Cechą wyróżniającą szklankę jest krótka nóżka i bardzo wysokie proste ścianki.

17 WŚCIEKŁY PIES to prosty a zarazem efektowny polski koktajl, który przybiera narodowe barwy polskie (biało-czerwone). Podaje się go w kieliszku typu shot wąskim i raczej wysokim. Taki kształt pozwala wyeksponować dwa podstawowe składniki, które muszą utworzyć dwie odrębne kolorystycznie warstwy - czerwony sok na spodzie i bezbarwna (biała) wódka na górze. .


Pobierz ppt "25.10.2010."

Podobne prezentacje


Reklamy Google