Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Marta Warych Kinga Sowik klasa 3LP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Marta Warych Kinga Sowik klasa 3LP"— Zapis prezentacji:

1 Marta Warych Kinga Sowik klasa 3LP
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 15 marca 2006 roku W ZESPOLE PONADGIMNAZJALNYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH Tomaszów Mazowiecki Ul.Farbiarska 20 Marta Warych Kinga Sowik klasa 3LP

2 Jesteśmy tegorocznymi maturzystkami
Jesteśmy tegorocznymi maturzystkami. Interesujemy się przedsiębiorczością i rynkiem pracy w naszym regionie. Bierzemy czynny udział konkursach budujących nasza wiedzę, ale nigdy nie mogłyśmy sprawdzić swoich umiejętności w praktyce. Program jaki zakłada „Dzień Przedsiębiorczości” dał nam szansę na sprawdzenie się.

3 Swoją pierwszą praktykę odbyłyśmy w tomaszowskiej fabryce okien P. W
Swoją pierwszą praktykę odbyłyśmy w tomaszowskiej fabryce okien P.W. „Mega”. Dzięki uprzejmości pana Romana Grzyba – właściciela obiektu, mogłyśmy pracować na wybranym stanowisku – pracownik biurowy. Nasza praca polegała na rozmowie z klientami jak również na poznawaniu tajników produkcji okien.

4 Trwała od godziny 9:00 do 13:00 dnia 15 III 2006 r
Trwała od godziny 9:00 do 13:00 dnia 15 III 2006 r. W ciągu tych kilku godzin przeprowadziłyśmy rozmowę z właścicielem, jak również z Panią kierownik-Dorotą Warych. Poprzez ten wywiad chciałyśmy dowiedzieć się czegoś więcej,o pracy na danym stanowisku.

5 Wymagania na to stanowisko:
WYKSZTAŁCENIE: średnie z maturą lub najlepiej technik-inżynier UKOŃCZONE KURSY: obsługa komputera (oprogramowanie), językowy, UMIEJĘTNOŚCI: samodzielna praca, trafność w podejmowaniu decyzji, odpowiedzialność, punktualność, wiarygodność, sztuka dobrej komunikacji, zmysł handlowy.

6 Pytanie 1. Czym zajmują się pracownicy fabryki?
Fabryka P.W. „Mega” oferuje produkcję i sprzedaż okien. Dysponuje również produktami t.j.: parapety zewnętrzne i wewnętrzne, rolety, żaluzje.

7 Pytanie 2. Gdzie można zasięgnąć informacji o państwa fabryce i produkowanych oknach?
Więcej informacji o firmie jak i oknach można dowiedzieć się w biurze w godzinach pracy lub pod całodobowym numerem telefonu właściciela.

8 Pytanie 3. W jaki sposób klienci mogą dowiedzieć się o istnieniu fabryki?
Klienci mogą dowiedzieć się o istnieniu firmy z gazety jaką jest „Tomaszowki Informator Tygodniowy”, również poprzez reklamy w kilku ruchliwych punktach miasta. Są także drukowane ulotki, które klienci dostają do domów.

9 Pytanie 4. Czy mają Państwo wzorniki kolorów, które pomagają w wyborze?
Tak oczywiście mamy szeroki asortyment wzorników kolorów m.in.uszczelek, parapetów, profili, roletek i żaluzji.

10

11 Pytanie 5. Jaka jest norma produkcji w ciągu dnia?
Norma wyrabiana zależy przede wszystkim od pory roku. Latem jesteśmy w stanie wyprodukować od okien w ciągu dnia. Natomiast zimą liczba ta jest znacznie mniejsza i wynosi wówczas do 5 w ciągu dnia.

12 Pytanie 6. Jacy klienci trafiają do fabryki
Pytanie 6. Jacy klienci trafiają do fabryki? Czy wszyscy są zdecydowani na określony produkt? Klienci, którzy do nas trafiają są różni. Jedni wiedzą czego od nas oczekują, inni natomiast są mało zorientowani w produkcji i najczęściej trafiają do nas przez zwykły przypadek.

13 Pytanie 7. Jaki jest normalny czas pracy w fabryce?
Nasza firma pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od W sobotę od 9:00 – 13:00. Czasami w okresie letnim, gdy pracy jest o wiele więcej, czas pracy wydłuża się nawet o kilka godz. Firma jest bardzo solidna, dlatego stara się wykonywać jak najszybciej zamówienia.

14 Pytanie 8. Ile osób pracuje przy produkcji i ile godzin muszą przepracować przez jeden dzień?
Przy produkcji okien pracuje 5 osób (mężczyźni). Ich czas pracy zależy od sezonu. Latem czas pracy jest znacznie wydłużony,dochodzi nawet do godzin. Natomiast zimą do 8 godzin.

15 Pytanie 9. Jakie są perspektywy zatrudnienia w Pańskiej fabryce?
Jedno miejsce pracy znalazłoby się na pewno w sezonie letnim, gdy pracy jest znacznie więcej. Zdarza się też tak, że na okres letni zatrudniani są młodzi ludzie do pomocy przy produkcji i montażu.

16 Tak wygląda praca przy produkcji

17 Hala produkcyjna

18 A tak wyglądała nasza praca:

19

20

21 Uważamy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne
Uważamy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Ułatwiają młodzieży realizację planów zawodowych. Pozwalają sprawdzić się w praktyce a ona jest przecież najważniejsza. Wiele mogłyśmy się nauczyć i dowiedzieć podczas pobytu w fabryce. Zachęcamy młodzież, aby brała udział w takich przedsięwzięciach.


Pobierz ppt "Marta Warych Kinga Sowik klasa 3LP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google