Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Rudzie Śląskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Rudzie Śląskiej."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Rudzie Śląskiej

2 Czym jest Szkoła z Klasą 2.0? Szkoła z Klasą 2.0 to ogólnopolski program, w który zaangażowana jest cała szkoła – dyrektor, nauczyciele i uczniowie.

3 . To program, który ma za zadanie: - promowanie mądrego i przemyślanego wykorzystywania technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) w uczeniu się i nauczaniu oraz wspieranie szkoły w wypracowaniu i wprowadzaniu w życie zasad korzystania z TIK; -upowszechnianie innowacyjnych metod nauczania i wspieranie nauczycieli w stosowaniu tych metod w praktyce. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do tego programu w październiku 2015 r.

4 W zeszłym roku szkolnym wasi koledzy pracowali nad wieloma zadaniami, projektami, w których wykorzystywali nowe technologie informacyjno-komunikacyjnyjne (TIK)

5

6 Przed nami nowe zadania i nowe cele. Pierwszym zadaniem, które stoi przed Wami, to stworzenie krótkiego foto opowiadania, związanego z życiem szkolnym. Historyjka składać będzie się z pięciu do dziesięciu zdjęć zrobionych aparatem telefonu komórkowego. Do zdjęć dołączone będą odpowiednie chmurki z tekstem. Całość zostanie zaprezentowana społeczności szkolnej na plakatach, które formą przypominać będą komiks. Głównym zadaniem uczniów pracujących w ramach projektu, będzie stworzenie krótkiego foto opowiadania, związanego z życiem szkolnym. Historyjka składać się będzie z pięciu do dziesięciu zdjęć zrobionych aparatem telefonu komórkowego. Do zdjęć dołączone będą odpowiednie chmurki z tekstem. Całość zostanie zaprezentowana społeczności szkolnej na plakatach, które formą przypominać będą komiks. Główne zadanie projektowe poprzedzone będzie debatą klasową – „Telefon komórkowy w naszej rzeczywistości szkolnej.”, podczas której młodzież zastanowi się nad zasadami odpowiedzialnego korzystania z telefonów komórkowych. Jestem zdania, iż udział w projekcie może wspaniale wpłynąć na odpowiednie postrzeganie możliwości jakie z sobą niesie nowa technologia i jak ją mądrze wykorzystywać, nie tylko do zabawy.

7 Główne zadanie projektowe poprzedzone będzie debatą klasową – „Telefon komórkowy w naszej rzeczywistości szkolnej.”, podczas której zastanowimy się nad zasadami odpowiedzialnego korzystania z telefonów komórkowych. Jestem zdania, iż udział w projekcie może wspaniale wpłynąć na odpowiednie postrzeganie możliwości jakie z sobą niesie nowa technologia i jak ją mądrze wykorzystywać, nie tylko do zabawy.

8 Fotografie Arek i Mirek,udostępniono na postawie licencji CC-BY Źródło wykorzystanej grafiki: http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/grafika-akcji 02.11.2015


Pobierz ppt "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Rudzie Śląskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google