Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest PaT? PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest PaT? PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest PaT? PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.

3 PaT jest programem: ● mody na życie bez uzależnień ● profilaktyki rówieśniczej ● dobrych wiadomości, a nie protestów ● zaproszeń, a nie wykluczeń ● bez nagród i działania za coś ● nie robienia co się chce, ale odpowiedzialności za siebie i innych PaT to głos młodzieży w profilaktyce uzależnień!

4 Cele programu PaT ●komunikowanie oraz inicjowanie przez zespoły specjalistów (w tym policyjnych) wspólnoty działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej, opartych na innowacyjnych metodach, z zaangażowaniem młodzieżowego wolontariatu i aktywną współpracą z samorządami; ●zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw; ●inspirowanie rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz nakłanianie ich do częstej rozmowy na ten temat z własnymi dziećmi; ●tworzenie ogólnopolskiej społeczności, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.

5 PaTPORT w naszej szkole Oficjalne utworzenie PaTPORT-u w Gimnazjum nr 8 odbyło się 2 grudnia 2015 r. Podczas szkolnej uroczystości została podpisana uchwała o powołaniu PaTPORT-u - grupy realizującej program PaT w szkole. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i pasje, będące alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu. Do programu przystąpiło 15 gimnazjalistów. Koordynować realizację programu w Gimnazjum nr 8 będzie pięcioosobowy Kapitanat wraz z kapitanem na czele.

6

7

8 ÓSEMKOWY PaTPORT Od dziś działamy, a nie gadamy. Zamierzamy podejmować inicjatywy, które będą wychodzić naprzeciw drugiemu człowiekowi i jego potrzebom. Chcemy promować styl życia wolny od uzależnień, od agresji i przemocy. A przede wszystkim chcemy zarażać innych pasjami, które staną się alternatywnymi formami spędzania czasu wolnego. Bez internetu, używek i komputera.

9 CO PLANUJEMY W NIEDALEKIEJ PERSPEKTYWIE? Z okazji Dnia Dziecka (1 czerwca 2016r.): a) Zorganizowanie PaTowskiego Zrywu Wolnych SERC z okazji Dnia Dziecka jako wyrazu troski i wrażliwości o bezpieczeństwo rozwoju drugiego człowieka. b) Włączenie się w organizację festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka celem wsparcia inicjatyw promujących i umożliwiających wspólne spędzanie wolnego czasu dzieci z ich rodzinami.

10 OTWÓRZ SIĘ NA DRUGIEGO Włącz się razem z nami w Ogólnopolski Program Profilaktyczny Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Zapraszamy;-) KAPITANAT: OSKAR, AGATA, BASIA, AGATA, JULIA, SARA


Pobierz ppt "Co to jest PaT? PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością."

Podobne prezentacje


Reklamy Google