Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt pod tytułem „Pomoc dla Gorzowian”. Sposoby pomocy: 1. Działania w świetlicach i ogniskach młodzieżowych. 2. Przedstawienia dla przedszkolaków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt pod tytułem „Pomoc dla Gorzowian”. Sposoby pomocy: 1. Działania w świetlicach i ogniskach młodzieżowych. 2. Przedstawienia dla przedszkolaków."— Zapis prezentacji:

1 Projekt pod tytułem „Pomoc dla Gorzowian”

2 Sposoby pomocy: 1. Działania w świetlicach i ogniskach młodzieżowych. 2. Przedstawienia dla przedszkolaków mówiące o najważniejszych wartościach w życiu człowieka i problemach społecznych. 3. Zbiórka na rzeczOśrodka Samotnej Matki. 4. Pomoc dla bezrobotnych i bezdomnych mieszkańców Zawarcia. 5. Utworzenie klubu wolontariuszy.

3 Opis realizacji pomysłu nr 1: Głównym założeniem tego pomysłu jest pomoc świetlicom i ogniskom młodzieżowym na terenie Gorzowa Wlkp. Pracując w jednej z takich placówek zauważyłyśmy ważny problem jakim jest niedokształcenie wielu z naszych podopiecznych. W związku z tym postanowiłyśmy zorganizować darmowe korepetycje udzielane przez nas i innych wolontariuszy. Większość z przychodzących tam dzieci nie radzi sobie w szkole, w domu nie mogą liczyć na pomoc ze strony rodziców,a korepetycje są zbyt drogie. Naszego pomysłu nie ograniczamy wyłącznie do nas dwóch, mamy zamiar znaleźć także innych chętnych do realizacji tych planów. Każdy z przychodzących może wykazać się kreatywnością i podzielić się z podopiecznymi własnymi pasjami, dzięki czemu moglibyśmy pomóc dzieciom w zyskaniu długoczasowego hobby i oderwaniu się od ich trudnej sytuacji w domu i w szkole. Oprócz pomocy w nauce i rozwijaniu zainteresowań wolontariusze mogą również pomagać przy sprzątaniu i przygotowywaniu posiłków. Poza codziennymi odwiedzinami planujemy zorganizować akcje okolicznościowe, tj. paczki wielkanocne, na które w domach nie mogą liczyć.

4 Na zdjęciu widać gimnazjum nr 4 i boisko, przy którym mieści się świetlica.

5 Stołówka.

6 Miejsce zabaw dzieci znajdujące się za budynkiem przy głównej ulicy.

7 Dzieci bawiące się w świetlicy.

8 Zabawa w dom :).

9 Działaczka ze Stowarzyszenia Brata Krystyna, kleryk Michał, pani Ludmiła i Julia.

10 Opis realizacji pomysłu nr 2: Różnice między dobrem a złem, miłością a nienawiścią dzieci dostrzegają już w przedszkolu... i to już w tym wieku zaczynają kształtować swój światopogląd. Najważniejsze wartości, bez których nie można funkcjonować w społeczeństwie trzeba im pokazać! Właśnie z tą misją mamy zamiar dotrzeć do tych placówek. Chcemy zrealizować to w taki sposób, by dzieci nie potraktowały tego jako obowiązku czy nakazu, ale jako pewnego rodzaju oczywistość i zabawę. Przedstawienie jakie planujemy ma opierać się na zabawnym scenariuszu dostosowanym do wieku odbiorców.

11 Opis realizacji pomysłu nr 3: O tyle o ile placówki typu Dom Dziecka otrzymują wiele pomocy z zewnątrz o tyle Ośrodek Samotnej Matki nie może liczyć na tak dużą pomoc. W związku z projektem zdecydowałyśmy wykonać telefon do tego ośrodka. Od pani, z którą rozmawiałyśmy dowiedziałyśmy się, że każdy z jego mieszkańców ma indywidualne potrzeby. Jedna z pań zdecydowała się opuścić ośrodek i przeprowadzić się do własnego mieszkania, ale ma problem z jego umeblowaniem. Do sprawnego funkcjonowania placówki mieszkańcy potrzebują przede wszystkim żywności, ubrań i środków chemicznych. W domu tym wraz z mamami mieszkają także dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Dzieci jak na swój wiek przystało potrzebują zabawek, które sprawiłyby im ogromną radość, a których na dzień dzisiejszy również im brakuje. W zależności od zaangażowania społeczeństwa i ilości chętnych przy pomocy, w planach mamy zorganizowanie wielu akcji polegający na zbiórkach dostosowanych do ich potrzeb. Cel ten osiągnąć również poprzez znalezienie sponsorów.

12 Opis realizacji pomysłu nr 4: Zawarcie jest jedną z najbiedniejszych dzielnic Gorzowa. Główne jego problemy to: bezrobocie i bezdomność, które przekłada się z kolei na dysfunkcyjność rodzin i ogólną wiedzę. Z tego powodu chciałybyśmy zorganizować pomoc materialną dla jego mieszkańców oraz za pomocą radnych zorganizować jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych i noclegownie dla kobiet (której w mieście nie ma). W planach mamy również znalezienie miejsca, na których ludzie mogliby zamieszczać ogłoszenia dotyczące pracy.

13 Opis realizacji pomysłu nr 5: Chęć założenia klubu wolontariuszy wynika ze zbyt małej liczby młodzieży zaangażowanej w wolontariat, a dużego zapotrzebowania na pomoc. W związku z tym postanowiłyśmy utworzyć w najbliższym czasie grupę osób chcącą zmienić teraźniejszą sytuację. Na początku planujemy pozyskać chętnych z naszej szkoły. Z czasem jednak chciałybyśmy rozszerzyć działanie na skalę miasta.

14 PODSUMOWANIE Wszystkie nasze działania mają oczywiście na celu dotarcie do najbardziej potrzebujących - zarówno dzieci jak i dorosłych. Miejscem, które ma być centrum naszych działań będzie Zawarcie. Ważny jest również fakt, że w całą misję mamy zamiar zaangażować naszych rówieśników.

15 ZAWARCIE

16

17

18

19

20

21


Pobierz ppt "Projekt pod tytułem „Pomoc dla Gorzowian”. Sposoby pomocy: 1. Działania w świetlicach i ogniskach młodzieżowych. 2. Przedstawienia dla przedszkolaków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google