Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wokół stołu” Porównanie wagi, wzrostu i BMI uczniów kl. 6c.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wokół stołu” Porównanie wagi, wzrostu i BMI uczniów kl. 6c."— Zapis prezentacji:

1

2 „Wokół stołu”

3 Porównanie wagi, wzrostu i BMI uczniów kl. 6c

4 Waga chłopców

5 Wzrost chłopców

6 BMI-Chłopcy 10%-nadwaga, 10%-niedowaga, 80%-waga prawidłowa 10%-nadwaga, 10%-niedowaga, 80%-waga prawidłowa

7

8 Wzrost dziewczyn

9 BMI-Dziewczyny –10%niedowaga,90%-waga prawidłowa

10 Jeśli masz niedowagę-możesz wyglądać tak Nie jedząc lub jedząc za mało, możesz zachorować na anoreksję. Później będziesz miał duże problemy z odżywianiem się. Możesz nawet trafić do szpitala. Będziesz pod stałą opieką lekarzy i jedzenie będzie ci podawane pod przymusem! Więc jeśli jesteś za chudy, musisz jeść więcej, ale więcej nie oznacza nieprawidłowo. Po prostu zdrowo się odżywiaj. Jeśli nic z tym nie zrobisz, możesz mieć także inne choroby: bulimię, łamliwość kości (związana jest z bardzo małą ilością wapnia) i inne.

11 Jeśli masz nadwagę- tak możesz wyglądać Jesz za dużo, niezdrowo i masz kłopoty z wagą? Masz nadwagę. To choroba nazywająca się otyłością. Choroby sprzyjające otyłości to: miażdżyca,problemy z krążeniem, za duża ilość cholesterolu, cukrzyca, niewydolność serca i inne. Schudnij, zanim zachorujesz na inną chorobę związaną z otyłością.

12 Masz prawidłową wagę!- możesz wyglądać tak Tak trzymaj, ale nie zapominaj o zdrowym odżywianiu się. To, że masz prawidłową wagę, nie oznacza, że zawsze będziesz ją miał. Więc nadal prowadź zdrowy styl życia. Masz dużo siły? Wykorzystaj ją!

13 Prowadź zdrowy styl życia. Zdrowy tryb życia jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to: ćwiczenia, ruch, dbanie o ładną sylwetkę. Musimy pamiętać, że zdrowy tryb życia to także odpowiednie żywienie. Zasady zdrowego stylu życia: prawidłowe odżywianie się, podtrzymywanie wysokiego poziomu wszechstronnej aktywności ruchowej, hartowanie organizmu, wyeliminowanie nałogów i złych przyzwyczajeń.


Pobierz ppt "„Wokół stołu” Porównanie wagi, wzrostu i BMI uczniów kl. 6c."

Podobne prezentacje


Reklamy Google